У середньому в кожному окремому місці на Землі затемнення буває лише раз на 375 років. Водночас наступне подібне затемнення буде лише 2042 року.
Місяць вирівнюється між Землею і Сонцем і майже повністю закриє собою зірку. Це астрономічне явище дозволить побачити корону Сонця – зовнішню атмосферу, яка зазвичай невидима через яскраве світло. Тривалість темряви залежить від місця розташування глядача. Ті, кому пощастить опинитися на шляху Місяця, стануть свідками найдовшого затемнення на суші з 2010 року.
Для вчених чотири хвилини, протягом яких тінь від місяця закриє Сонце, стануть можливістю для різноманітних наукових експериментів.
Дослідники запускатимуть ракети траєкторією руху тіні, спостерігатимуть у зоопарках за тваринами, посилатимуть радіосигнали по всьому світу і спрямовуватимуть у небо камери та телескопи, користуючись тимчасовою темрявою.
На жаль, його неможливо буде спостерігати на власні очі з території України. Однак його можна буде переглянути онлайн. NASA проводитиме пряму трансляцію події, яка почнеться о 20:00 за київським часом. Пік затемнення почнеться о 21:17 за Києвом.