xcounter
Calendar Icon 9 квітня 2025 р.

Чи можна зменшити податкове навантаження на фонд оплати праці: законні способи

06.02.2025 10:00 (Оновлено 06.02.2025 в 12:00)

Завдяки оптимізації податків можна через законні способи заощадити кошти підприємства під час сплати податків, зборів, ЄСВ. Розповідаємо про популярні методи оптимізації оподаткування. Серед них — вибір оптимальної системи оподаткування, використання податкових пільг, правильне оформлення витрат і амортизації. Регулярно аналізуючи податкове навантаження, підприємства можуть його скоротити відповідно до законодавчих обмежень. Правильний підхід до цього процесу допоможе знизити ризики перевірок і забезпечити стабільність бізнесу. Ефективне податкове планування — ключ до успіху в сучасних умовах

Оптимізація пільг для працівників через закон

За даними бухгалтерської платформи Головбух, на сьогодні Україна посідає перше місце серед розвинених країн світу за найбільшим податковим навантаженням — 41,5%. Це дорівнює 34% навантаження на фонд оплати праці. Найкращий спосіб зменшити податкове навантаження — це провести оптимізацію податків на підприємстві. Щоб це здійснити, є законні способи, а саме:

  • спрощена система оподаткування;
  • сплата ПДВ відповідно до пільгової ставки;
  • податкові послаблення тощо.

Використання договорів цивільноправового характеру

Укладення цивільно-правової угоди є досить поширеним явищем серед роботодавців, оскільки така практика дозволяє і роботодавцю, і працівнику отримати певні переваги, як-от: зменшення податкового навантаження, отримання соціальної пільги, уникнення виплат до фондів соцстрахування. Проте, незадекларована праця містить серйозні ризики та негативні наслідки для обох сторін. Тому обов’язково розгляньте всі договори з працевлаштування та їх умови, щоб обрати правильний відповідно до діяльності компанії.

Соціальні пакети як засіб мінімізації податків

Слід пам’ятати, що поняття соціальний пакет та соціальні гарантії відрізняються, тобто, це не одне й те саме. Тому, під час оформлення соціального пакету відповідно до вимог законодавства, потрібно обов’язково зазначити ті складові частини пакету, які відносяться до додаткового блага, а також ті, що відносяться до заробітної плати.

Отже, соцпакет — це пільги від роботодавця, наприклад:

  • допомога в оплаті оренди житла;
  • абонемент до спортзалу;
  • оплата за рахунок компанії навчання (семінарів, тренінгів);
  • медобслуговування;
  • путівка на відпочинок;
  • подарунки тощо.

Яким чином сплачуються податки? Це залежить від того, чи належить виплата до заробітної плати, чи до блага, тоді оподаткування буде наступним, відповідно до кожного варіанту:

  • зарплата: утримання ПДФО, військового збору та нарахування ЄСВ;
  • додаткові блага: утримуються ПДФО та військовий збір, але ЄСВ не нараховується. При цьому ДПС має фіскальний підхід.

Перегляд бонусних систем для економії витрат

Економія витрат — одна з важливих задач кожної компанії, оскільки чим менше витратив — тим більше маєш. Для цього можна переглянути бонусну систему компанії.

Провести роботу із зарплатними податками, а саме: ФОП-оптимізація, замінити заробітну плату іншими виплатами (матеріальна допомога, подарунки, дивіденди), або ж використання праці робітника через «Дія Сіті».

Правильний вибір податкової системи підприємства

Кожному засновнику бізнесу перед створенням потрібно подумати про систему оподаткування, оскільки саме це є запорукою успіху. Щоб правильно обрати, потрібно розглянути всі системи оподаткування, які існують в Україні. Наразі їх дві: загальна та спрощена системи. Спрощена система в свою чергу ділиться на чотири групи.

Черга дійшла до сплати ПДВ, оскільки компанія може бути як платником, так і неплатником ПДВ. Виходячи з вищезазначеного, правильна організація всіх складових ведення бізнесу сприятиме зменшенню рівня сплати податку на законному рівні.

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини