Що таке смартфон флагман?
За розповсюдженою класифікацією будь-які смартфони умовно поділяються на три категорії: бюджетні, середнього рівня та флагманські. Останні завжди позиціонуються як преміальні, саме на них проходять «обкатку» всі новітні технології, передове залізо та програмне забезпечення. Які ознаки характерні для флагманських гаджетів? Розкажемо в нашій статті.
Процесор
Якщо говорити про найпоширенішу нішу — андроїд-смартфони — то більшість топових моделей оснащуються 8-ядерними CPU Snapdragon 8 другої генерації. Вони вважаються найпотужнішими чипами з підтримкою ШІ. Флагман від Apple, смартфон iPhone 15 Pro Max має чип A17 Bionic власного виробництва компанії.
У бюджетних пристроях використовуються менш потужні процесори від виробників, які не відносяться до преміальних: MediaTek чи Kirin.
Дисплей
Як і процесор, екран у флагманів, як правило, теж більш просунутий, завжди — з OLED-матрицею.
Топові дисплеї характеризуються наступними перевагами:
- вони економні щодо витрат електроенергії;
- кольорова палітра ширше на 33%;
- вони більш чутливі;
- мають кращу контрастність та більші кути огляду.
Не менш важливими показниками є щільність пікселів та яскравість. Останній показник для бюджетних смартфонів знаходиться на рівні 700 ніт, у флагманських девайсів — це не менше 1200 ніт.
Камера
Сучасні смартфони, навіть середнього рівня, мають доволі непогані камери, які здатні робити світлини з високою деталізацією, гарною передачею кольорів, а деякі навіть оснащені функцією нічного знімання. Але тільки флагманські телефони можуть конкурувати за якістю з професійними фотоапаратами. Які ще особливості блоку камер преміальних смартфонів:
- багато моделей мають додаткові об’єктиви (наприклад, телеоб’єктив);
- більший цифровий та оптичний зум — це впливає на можливість змінювати фокусну відстань (до 120 мм у iPhone 15 Pro Max);
- практично всі топові смартфони можуть знімати відео роздільною здатністю 4К;
- їхні матриці мають більшу кількість пікселів або менший розмір пікселя, що впливає на деталізацію і точну передачу кольорів.
І, безумовно, функціонал камер значно ширший. У багатьох є функція динамічного фокусування, портретний режим, а програмне забезпечення здатне обробляти знімки за лічені секунди.
І багато камер флагманських смартфонів мають таку корисну функцію, як оптична стабілізація. Використання цієї технології дає змогу отримати більш деталізовані й чіткіші кадри, навіть коли об'єкт рухається.
Захист
Важливою характеристикою флагманських телефонів є наявність повноцінного захисту. Це стосується насамперед корпусу, який, як правило, має захист найвищих стандартів. Якщо це IP68, то це означає, що смартфон не боїться ні пилу, ні занурення у воду на глибину до 1.5 метри.
У бюджетних моделей захист також присутній, але не такого рівня. Зазвичай це IP53, максимум IP67. Хоча останній стандарт також передбачає, що пристрій не боїться води, але повного занурення не витримає.
Якщо ви шукаєте саме флагман конкретного бренду — він завжди буде найдорожчим у лінійці подібних моделей. Але в цьому разі висока вартість повністю виправдана.