xcounter
Calendar Icon

Страхові випадки та компенсації за Зеленою карткою

Зелена картка — це міжнародна система страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. Вона забезпечує страхове покриття під час перебування за кордоном у випадку дорожньо-транспортних пригод. За принципом дії поліс схожий на нашу внутрішню автоцивілку, але є декілька відмінностей.

Випадки, які покриває Зелена картка

Зелена картка охоплює два основні види покриття:

Матеріальна шкода:

  1. Пошкодження машини. Якщо ви стали винуватцем ДТП і пошкодили інший автомобіль, Зелена картка компенсує витрати на його ремонт.
  2. Пошкодження інфраструктури. Це може бути відновлення дорожніх знаків, бар'єрів, огорож, будівель або інших споруд, що були деформовані під час аварії.

Шкода життю та здоров'ю:

  • Медичні витрати. Страховик бере на себе всі витрати на лікування потерпілих, включаючи госпіталізацію, операції, медикаменти та реабілітацію.
  • Виплати у разі смерті. Родичі отримують компенсацію на покриття витрат на поховання та підтримку сім'ї.

Суми компенсацій

Кожна країна має свої власні ліміти на страхові виплати. Єдиного цінника для всіх членів договору по Зеленій картці не існує. Так, виплата за ДТП буде проходити згідно з чинним законодавством тієї держави, де трапилась страхова подія. Для прикладу:

  1. Німеччина. Ліміт компенсації за матеріальну шкоду становить до 1,22 мільйона євро, а за шкоду життю та здоров'ю — до 7,5 мільйона євро.
  2. Франція. По майну передбачено до 1,22 мільйона євро, в той час як немає меж на відшкодування по життю.
  3. Італія. До 1 мільйона євро виплатять на ремонт автівки, а за шкоду життю та здоров'ю — до 5 мільйонів євро.

У країнах ЄС рівень захисту водіїв доволі високий. Маючи надійну страховку, українці можуть не переживати за фінансову безпеку.

Як придбати страховий сертифікат

Перетинати кордон без страховки забороняється, оскільки наявність Зеленої картки перевіряє митна служба. Щоб уникнути проблем, у вас повинен бути актуальний поліс з покриттям всього періоду перебування за кордоном.

Українці мають можливість оформити страховку традиційним способом (у відділенні страхової компанії) або онлайн (через спеціальні страхові сервіси).

Другий варіант стає все більш популярним завдяки своїй зручності та швидкості. Так, ви можете купити поліс у будь-який час 24/7, не виходячи з дому. Процедура займає мінімум часу, а готова страховка надсилається на електронну пошту замовника. Однак Моторно-транспортне бюро радить друкувати поліс.

Алгоритм дій у разі ДТП за кордоном

  1. Виклик екстрених служб. Викличте поліцію та, за необхідності, інші служби. Не залишайте місце ДТП до їх приїзду.
  2. Оформлення європротоколу. Якщо немає травмованих або загиблих, та/або значного пошкодження транспортних засобів, можливе оформлення європротоколу. Бланк європротоколу уніфікований у більшості країн-членів системи «Зелена картка». Заповнювати документ потрібно тією мовою, якою володіє учасник ДТП. Важливо знати, що цифровий європротокол при ДТП за кордоном оформлювати не дозволяється.
  3. Фіксація місця ДТП. Сфотографуйте місце ДТП, пошкодження всіх ТЗ або іншого майна, фіксуйте координати місця ДТП (дані геолокації) або зробіть відеозапис. Занотуйте дані інших учасників пригоди.
  4. Інформація про страхування. Якщо ви є винуватцем, надайте другому водієві відомості про ваш поліс.
  5. Повідомлення страхової компанії. Незалежно від того, кого ви вважаєте винуватцем аварії, у найкоротший термін повідомте страхову компанію, з якою ви уклали договір, про ДТП будь-якими комунікаційними засобами, погодженими зі страховиком.
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини