Сауна — чарівне місце, де зустрічається приємне та корисне. Оздоровчий ефект базується на чергуванні дії жаркого повітря та холодної води. Людський організм позбавляється від шлаків і токсинів, прогріваються м’язи, а шкіра стає більш пружною та оксамитовою. Прохолодна вода здійснює бадьорий вплив, зміцнює судини та бадьорить.
Відомий готель Карпат «Підгірʼя» пропонує гідний вибір саун, виготовлених з екологічних смерек: https://hotel-podgore.com.ua/sauna-z-basejnom-v-bukoveli. Перебування тут дарує подвійну користь, завдяки вдиханню повітря з фітонцидами. Приємно поплавати у відкритому басейні в оточенні величних гір, з неперевершеним панорамним видом. Провідні готелі Карпатського краю пропонують відвідування сауни, басейну та джакузі безоплатно, адже всі ці приємності вже входять у вартість проживання.
5 важливих порад для любителів сауни
Починати своє знайомство з фінською банею рекомендується з 4-5 хвилин. Загальна тривалість візиту становить 1,5-3 години (сауна, душ, басейн, прийняття цілющих чаїв). Наступні рекомендації допоможуть зробити «сеанси оздоровлення» максимально приємними та корисними:
- Заздалегідь дізнайтеся, чи надаються в сауні рушники та спеціальні вовняні шапочки.
- Перед заходом до парильні потрібно прийняти теплий душ, який підготує організм до високих температур.
- Перебування у сауні починається з нижніх полиць, з кожним новим разом можна переміщатися нагору, де більше жару.
- Обмежуйте тривалість кожного сеансу від 5 до 15 хвилин. Орієнтуйтесь на самопочуття, адже загальних рекомендацій не існує.
- Після парильні потрібно прийняти прохолодний душ, а потім насолодитися зануренням у басейн.
Сеанси заспокійливого масажу стануть яскравим завершенням подорожі до фінської лазні, приведуть м’язи та шкіру в тонус.
5 поширених помилок
Відвідувачі фінської лазні припускаються похибок, яких легко уникнути:
- Не залишайте на собі ювелірні прикраси, сережки, шпильки для волосся та ланцюжки. Висока температура здатна зіпсувати прикраси, спричинити подразнення або навіть опіки шкіри.
- Не використовуйте мило перед заходом у лазню, яке змиває природну жирову плівку та ускладнює процес потовиділення.
- Забудьте про переїдання та вживання алкоголю перед парильнею, також не слід заходити у сауну натщесерце.
- Не можна тривалий час сидіти або стояти, адже різниця нагріву підлоги та верху становить до 40°C. Це може мати небезпечні наслідки.
- Не поспішайте одягатися після завершення процедур. Для повного охолодження тіла та виведення поту знадобиться до 20 хв.
З давніх часів лазня вважається одним з найефективніших і дуже приємних способів оздоровлення. Особисто пересвідчитись в цьому можна, завітавши до Карпатського краю, де на відвідувачів чекають унікальні сауни з ароматом смерек і справжня атмосфера гостинності.