ТікТок, Інстаграм, Телеграм — цими та іншими соцмережами ми активно користуємось щодня з власних смартфонів. Як не крути, проте підключення до мережі потребує трафіку, а тому мобільного інтернету може виявитись замало. Рішення в такій ситуації — використання дротового інтернету. Для цього знадобиться Wi-Fi роутер, який роздає мережу на мобільні пристрої. Розкажемо, як вибрати роутер та які види маршрутизаторів існують.
Тип підключення (WAN-порт): дротове або бездротове
ADSL — це роутери, що працюють від телефонної лінії. Прості в установці, мають невисоку ціну, проте й надають інтернет низької швидкості. Зараз використовуються вкрай рідко.
Ethernet — це маршрутизатор, який підтримує як бездротові, так і дротові мережеві стандарти. Працює роутер через оптоволоконний кабель й має швидкість до 300 Мб/с. Є найрозповсюдженішим у наш час.
3G/4G/LTE — новітній тип пристроїв, який підключається до мережі бездротовим способом через SIM-картку. Ідеальний для випадків, коли дротовий інтернет у будинок чи квартиру провести немає змоги. Може також бути використаний за межами житла, наприклад, в дорозі, у відрядженні тощо.
Для таких пристроїв знадобиться сімка для роутера з відповідним тарифом. Наприклад, мобільний оператор Київстар пропонує тариф СуперГіг для 3G/4G Wi-Fi роутерів. Умови тарифу:
- Безлім трафік;
- 300 Гб інтернету без додаткової плати за перший місяць після активації пакета;
- Дзвінки та SMS недоступні.
Діапазон роботи роутера
Кожен маршрутизатор працює в певному окремому діапазоні. Розглянемо найбільш розповсюджені:
2,4 ГГц. Найбільш популярний, а тому і перевантажений діапазон роботи. Роутери в такому діапазоні краще передають сигнал через стіни та інші перешкоди, проте матимуть меншу швидкість з'єднання.
5 ГГц. Дають до 1 Гб/с швидкості в межах однієї кімнати, проте гірше проходять перешкоди та стіни в будинку/квартирі.
Як вирішити ситуацію та вибрати роутер, який надасть стабільно високу швидкість з'єднання та матиме велику площу покриття? Рішення: дводіапазонні маршрутизатори, які працюють в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Переваги пристроїв:
- Надвисока швидкість інтернету;
- Підключення декількох девайсів одночасно без зміни швидкості передачі даних;
- Стабільне з'єднання без перебоїв та підвисань;
- Велика площа покриття.
Проаналізуйте свій бюджет, вимоги та потреби, й оберіть пристрій, що вам найкраще підійде!