Тепловізор: історія та принцип дії
Тепловізор – це спеціалізоване обладнання, за допомогою якого вдається визначати теплове випромінювання будь-яких об'єктів. Його можливості дозволили не лише обстежити будинки, обладнання та споруди, але також активно використовуються для полювання, рятувальних операцій, бойових дій та інших цілей. Необхідно лише перейти за посиланням: https://hikvision.co.ua/teplovizori/ та вибрати відповідне рішення індивідуально для власних цілей. Розглянемо історію та принцип роботи обладнання.
Коли з'явилися тепловізори?
Незважаючи на те, що в Україні сплеск популярності стався лише зараз, вони з'явилися досить давно – у 20-ті роки минулого століття. Але вони спочатку не були схожими на класичний тепловізор, до якого ми звикли. Було обладнання, яке дозволяло отримати теплове випромінювання над масляною пінкою, що випаровується. Це було досить складно у використанні пристрою.
Сьогодні тепловизор – це високотехнологічне обладнання, яке функціонує на спеціальних матрицях. Напівпровідниковий болометр виступає як датчик для визначення теплового випромінювання. Винайдений був ще у 40-х роках для військових цілей.
За час роботи болометри навчилися групувати в матриці, які схожі на ті, що знаходяться в цифровому апараті. Це дало можливість створити відносно недорогий та простий для використання пристрій. Це дає можливість побачити температуру поверхні певного об'єкта.
Принцип роботи тепловізора
Абсолютно всі об'єкти мають температуру більшу за абсолютного нуля, тому випускають теплове випромінювання. Неозброєним оком його неможливо побачити, зазвичай можна лише відчути. При цьому якщо знаходитись біля розпеченої спіралі, тоді тепло відчуватиметься на великій відстані.
А ось тепловізор здатний визначати подібне теплове випромінювання на великих відстанях, переводячи його в класичне для нас зображення, розфарбувавши його в умовні кольори. Створюється відповідна термограма. З метою зручності розшифровки, поруч може бути шкала температур відповідно до колірного діапазону.
Важливо враховувати, що це надчутливе обладнання, яке буде замінним помічником абсолютно у різних сферах:
- будівництво;
- полювання;
- військові операції;
- рятувальні операції;
- енергетика;
- аудит і т.д.
Якщо говорити про використання в енергетики, то вдається визначити місця з витіканням тепла та нераціональне використання енергоресурсів.
Висновок
Тепловізор – це незамінний помічник у різних сферах. При цьому ви повинні враховувати, що винятково обладнання відомих брендів зможе гарантувати високу ефективність. При виборі потрібно орієнтуватися на кінцеву мету, наприклад, для полювання підходить тепловізійні приціли, а для класичних завдань – монокуляри. У спеціалізованому магазині фахівці завжди готові прийти на допомогу та вибрати відповідне рішення індивідуально для ваших цілей.