КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими рф атакує Україну

26.11.2024 в 18:15 | Ольга Чернявська, джерело: «Reuters»

Північна Корея розширює ключовий комплекс із виробництва зброї, на якому збирається тип ракет малої дальності, що використовуються росією в Україні. Такого висновку дійшли дослідники з американського аналітичного центру на основі супутникових знімків.

Завод, відомий як "завод 11 лютого", є частиною машинобудівного комплексу Ryongsong у Хамхіні, другому за величиною місті Північної Кореї, на східному узбережжі країни.

Сем Лер, науковий співробітник Центру досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS), розташованого в Інституті міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї, сказав, що це єдиний завод, який, як відомо, виробляє твердопаливні балістичні ракети класу Hwasong-11.

Українські офіційні особи кажуть, що ці боєприпаси, відомі на Заході як KN-23, використовували російські війська під час атаки на Україну.

Про розширення комплексу раніше не повідомлялося.

І москва, і Пхеньян заперечують, що Північна Корея передала росії зброю для використання проти України, у яку вона вторглася у лютому 2022 року.

Місія Північної Кореї при ООН не відповіла на запит щодо коментарів для цієї статті.

"Супутникові знімки, зроблені на початку жовтня комерційною супутниковою фірмою Planet Labs, показують те, що, мабуть, є додатковим складальним корпусом, що будується, а також новим житловим приміщенням, імовірно призначеним для робітників, згідно з аналізом дослідників CNS", - пише видання.

Також повідомляється, що схоже, Пхеньян покращує входи в деякі підземні об'єкти комплексу.

Занедбаний мостовий кран, який знаходився перед входом у тунель, блокуючи легкий доступ, був прибраний, що дозволяє припустити, що вони, можливо, акцентують на цій частині об'єкта, сказав Лер.

"Ми розглядаємо це як припущення про те, що вони значно збільшують або намагаються значно збільшити продуктивність цього заводу", - сказав Лер.

Нова складальна будівля становить, як вказано, близько 60–70 відсотків від розміру попередньої будівлі, яка використовувалася для збирання ракет.

У 2023 році державні ЗМІ опублікували зображення, які вивчив Reuters, на яких північнокорейський лідер Кім Чен Ин йде по нових будівлях на комплексі в Хамхіні, де робітники збирають хвостові комплекти і носові обтічники для того, що, за словами аналітиків, було KN-23.

У минулому публічно опубліковані відео північнокорейських державних ЗМІ показують, що на комплексі робилося все: від коліс танків до корпусів для ракетних двигунів, сказав Лер.

З моменту вторгнення в Україну росія випустила тисячі ракет. Опора на Північну Корею для додаткових поставок може полегшити навантаження на її власні виробничі потужності, сказав Лер.

Державне інформаційне агентство Північної Кореї KCNA повідомило, що на машинобудівному комплексі Ryongsong ведеться будівництво.

Цього місяця KCNA повідомило, що об'єкт "просувається вперед з проектами по досягненню мети модернізації, запланованої на цей рік".

Дослідники з SI Analytics, південнокорейської компанії із супутникової зйомки, яка використовує технологію ШІ для сканування зображень, також підтвердили нове будівництво на "заводі 11 лютого", заявивши у звіті у понеділок, що частина будівництва поблизу зони навантаження, ймовірно, буде використовуватися для приховування майбутніх операцій заводу від супутників.

"З огляду на наявність численних будівельних матеріалів, транспортних засобів та відкритих вантажних вагонів, завантажених матеріалами навколо майданчика, будівництво, мабуть, просувається швидко", - заявили в компанії. У звіті говориться, що завод використовувався для виробництва балістичних ракет, без назви KN-23.

Майкл Дуйцман, також науковий співробітник CNS, сказав, що, можливо, нове будівництво, виявлене на супутникових знімках, може бути складським приміщенням, але він вважає, що це, швидше за все, нова складальна будівля.

SI Analytics повідомила в понеділок, що також виявила нове будівництво на сусідньому комплексі Vinalon 8 лютого, який, як вважають, виробляє паливо для балістичних ракет.

Джозеф Демпсі, військовий аналітик з лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, сказав, що розширення Північною Кореєю об’єктів балістичних ракет малої дальності, швидше за все, буде мотивовано головним чином бажанням збільшити власний арсенал країни.

За його словами, незрозуміло, якою мірою Пхеньян міг розширити виробничі потужності, щоб задовольнити вимоги нової співпраці з москвою.

Довідка

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) встановили, що росія під час комбінованої атаки по Україні 13 листопада серед іншого використала північнокорейські балістичні ракети типу KN-23/24.

На думку експертів КНДІСЕ, у KN-23 поєднано як сучасні технології, так і рішення минулого століття. Суттєвий відсоток мікроелектроніки вироблений у Китаї, Тайвані, США та інших країнах. Ймовірно, запуски здійснюють з пускових установок північнокорейського виробництва, оскільки адаптувати російські системи було б значно складніше.

Раніше також стало відомо, що Війська КНДР вже у Маріуполі та під Харковом, і готуються до штурмів
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

"Добийте тих, хто вижив": у рф автобус з 300-ми окупантами потрапив в криваву автотрощу (відео)
З’явилось відео з полоненими ЗСУ з Грозного, їх допитував Кадиров
"Я тобі зараз дам пістолет": Кадиров запропонував полоненому військовому застрелитись (відео)
У Вільнюсі біля житлового будинку рухнув Boeing: з'явилось відео моменту падіння літака
Американець дозволив змії з'їсти себе живцем і записав усе на камеру (відео)
У Росії вчителі шкіл вділи шоломи з фольги для захисту від опромінення супутниками НАТО (відео)
Іспанію затопило! Повінь зносить будинки, загинули понад 70 людей, десятки зниклих (відео)
"Краще таке на Курщині, ніж на Сумщині": росіяни знищили до щебня своє ж село (відео)
Все видео

Лента новостей

Чому певні турніри називають «вічними класиками» в кіберспорті?
🕑 1 годину 24 хвилини тому
Масовий теракт серед військових на Київщині: СБУ викрила плани російських спецслужб
🕑 19 годин 29 хвилин тому
Стратегія України з подолання найбільшої проблеми у війні не працює, - Business Insider
🕑 19 годин 39 хвилин тому
Друг Яніса Тімми, який скоїв самогубство, звинуватив Анну Сєдокову у вбивстві ексчоловіка
🕑 вчора
Лікарні переповнені, під загрозою діти: новий метапневмовірус із Китаю дістався Казахстану
🕑 вчора
У Києві в "X-park" на свято Водохреща пройде ️МоржFest 2025: програма фестивалю вражає (відео)
🕑 позавчора
"Будьте сильні": Жорін із Третьої штурмової дав важкий прогноз на 2025 рік для України
🕑 позавчора
Як вибрати ідеальний гігієнічний душ: функції, які вам потрібні
🕑 5 днів тому
Особливості складаних ножів Extrema Ratio: що робить їх унікальними?
🕑 5 днів тому
Захисник "Азовсталі" Михайло Діанов вдруге одружується (фото)
🕑 31-12-2024 в 19:13
"Виснаження та деморалізація": українські військові потрапляють у полон у Курській області
🕑 31-12-2024 в 17:22
Чому новий контракт Гвардіоли з «Манчестер Сіті» не гарантує успіх без продовження угод зірок?
🕑 30-12-2024 в 17:47
Правильное питание кошек с кормом Вискас
🕑 30-12-2024 в 13:54
Змішувач у ванну: комфорт і функціональність у вашому домі
🕑 30-12-2024 в 13:51
"Увійти в стан ейфорії": у соцмережах з’явилася нова смертельна гра для дітей
🕑 29-12-2024 в 20:00
Все новости