xcounter
Calendar Icon

"Янукович з наїздами гопніка відпочиває": у Києві намагаються віджати "Ікспарк" ціною понад 300 млн грн

04.11.2024 17:14 (Оновлено 04.11.2024 в 17:19)

Компания "Ікспарк" та громадський рух "Маніфест 42" закликають громадськість та владу звернути увагу на тривожну тенденцію, яка загрожує українському бізнесу та економічній стабільності країни.

Сьогодні "Ікспарк" і багато інших підприємств стикаються з небезпечним і цілеспрямованим тиском з боку силових структур, які за допомогою арештів майна, блокування рахунків та відкриття кримінальних справ фактично блокують господарську діяльність. Цей тиск не лише негативно впливає на сам бізнес, звільняє працівників, і зменшує базу оподаткування, але й підриває довіру інвесторів та партнерів, як українських, так і міжнародних. Про це йдеться у зверненні громадського руху "Маніфест 42", який було створено бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів.

"За таких умов будь-які спроби залучити інвестиції в країну стають утрудненими, адже підприємці змушені думати не про розвиток своїх підприємств, а про те, як захистити себе від внутрішніх загроз. Це створює реальні ризики для економічного відновлення і вкрай важливого фінансового підґрунтя для України", - йдеться у зверненні.

Президент Української федерації вейкбордингу, засновник київського спортивного парку "X-park" Юрій Зозуля вкотре наголошує, що цей найбільший в Європі сучасний актив парк хочуть зарейдерити або просто мати долю з підприємства:

"Iкспарк. Місце, де люди проводять час, займаються спортом, де відновлюються наші воїни і проходять чемпіонати України і світу. Місце, яке здається дуже "солодким" тим, хто звик забирати (або збирати "долі") та рейдерити в будь-яку ціну".

За словами засновника та власника Юрія Зозулі, навіть у 2012 році, за часів розквіту віджиму бізнесів "сім'єю", такого тиску не було.

"Так, були приїзди "переговорників", а для підкріплення переконливості заводилися кримінальні справи прокурорськими, але тоді не забороняли господарську діяльність та не заарештовували усе майно. Такого тиску, як зараз, не було ніколи. У 2022 році Iкспарк вперше відчув потужну, професійно зрежисовану атаку скоординовану між усіма силовиками (ДБР, нацполом, прокурорами, суддями), провладним депутатами начолі з депутатом - хабарником Трубіциним і потужною медіцйною атакою десятків провладних медіапомийок і телеграм каналів. Янукович зі своїми тупими наїздами ГОПніка відпочиває. Користуючись війною, забороною громадських акцій та узурпацією влади, поки вся увага народу України прикута до фронту, настав (на їхню думку) саме час для перерозподілу і віджиму активів бізнесу. План дуже простий - розірвати інвестдоговор по інвестконкурсу 2013 року і забрати Ікспарк в інвестора, який за 20 років вклав у нього вже понад 300 млн грн", - розповів Зозуля.

Він також наголосив на тому, що "Ікспарк" доводять до банкрутства. Сценарій атаки має всі ознаки владного, силового рейдерства.

"Починаючи з того, що під формальною фабулою кримінальної справи щодо недбальства не встановленого чиновника арештовують майно Ікспарку, забороняють господарську діяльність, опечатують заклади і кордоном поліції не допускають на об’єкт інвестиції - ні відвідувачів, ні інвестора. Це є банальним та свавiльним перешкоджанням підприємницької діяльності інвестора з метою доведення підприємства до банкрутства", - каже Зозуля.

Він нагадав, що цей найбільший в Європі сучасний актив парк було створено на місці фактично болота з кар'єром. Це було одне з найгірших місць для інвестицій - один із самих занедбаних закинутих парків Києва. На той момент там не було ні електрики, ні туалетів, ні каналізації, ні водопостачання, навіть мобільний зв'язок не діставав. Тому парк був особливо небезпечним, адже ані поліцію, ані швидку викликати було неможливо. Парк не охоронявся і не прибирався, тому там було дуже брудно. Фактично це був нелегальний полігон для вивозу будівельного і побутового сміття, зливу нечистот з асенізаторських машин та самовільної мийки авто та вантажівок в водоймах парку. Тепер це перлина, яку хтось хоче зарейдерити або просто мати долю з підприємства, наголошує засновник "Ікспарку".

"Ми як і раніше готові підтримувати державу та робити все можливе для зміцнення економіки. Але для цього необхідна чітка й послідовна підтримка з боку влади, яка має забезпечити законні умови для роботи бізнесу, особливо в цей надзвичайно важкий для країни час. Україна не повинна повертатися до часів Януковича і рейдерства. У умовах війни наші спільні зусилля повинні бути спрямовані на боротьбу із зовнішнім ворогом, а не на внутрішні "розбірки", що загрожують національній економіці та майбутньому країни", - резюмував Зозуля.

Читайте також: Два роки справі проти Ікспарку в Києві: інвестори тікають з України, ДБР нищить бізнес і радіє
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини