Міністр юстиції повідомив кількість засуджених, яких звільнили для мобілізації
В Україні майже 350 осіб були звільнені відповідно до закону, прийнятого минулого тижня, який дозволяє засудженим служити в армії в обмін на можливість умовно-дострокового звільнення після закінчення служби. Близько 20 тисяч ув’язнених мають можливість приєднатися до Сил оборони.
Про це міністр юстиції Денис Малюська повідомив в інтерв’ю The New York Times.
Суди країни повинні схвалити заяву кожного ув'язненого на вступ до армії, і пан Малюська повідомив, що судова влада вже розглядає більшість з 4300 заяв, поданих на сьогоднішній день.
За його словами, до сотень тисяч солдатів, які вже служать в українській армії, можуть бути завербовані до 20 тисяч таких заявників, включаючи людей, які перебувають у попередньому ув'язненні, щоб приєднатися до сотень тисяч солдатів
Малюська уточнив, що засуджений за одне вбивство може бути звільнений, якщо тільки злочин не був скоєний за обтяжуючих обставин, таких як сексуальне насильство.
"Є певна схожість, але я не можу сказати, що це те ж саме, що і в Росії", - сказав Малюська.
На початку війни Україна висміювала намагання Росії вербувати ув'язнених в обмін на умовно-дострокове звільнення.
Але зараз, коли конфлікт триває вже третій рік, а українські війська ведуть бої по всій лінії фронту, Київ відчайдушно потребує більше солдатів.
"Дефіцит солдатів - звичайно, труднощі з призовом звичайних громадян - були основними причинами прийняття закону", - сказав пан Малюська.
Читайте також: На Закарпатті в ТЦК помер мобілізований