xcounter
Calendar Icon

Сєвєродонецька схема: як ліквідований "Укрінбанк" вивели з Фонду гарантування вкладів

Бізнесмен Володимир Клименко, який заснував ПАТ "Укрінком" (раніше Український інноваційний банк - Укрінкомбанк) та зараз є головою наглядової ради товариства, за допомогою схеми вивів "Укрінбанк" з переліку ліквідованих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, привласнивши мільйони гривень.

Як працювала ця схема говориться у матеріалі 368.media.

Повідомляється, що будучи тимчасовим адміністратором банку Клименко запам’ятався постійними обіцянками вкладникам про відродження фінансової установи та нарощування темпів розвитку.

Зазначається. що 2010 року Клименко очолив правління Українського інноваційного банку, чому передувала історія, що сприяла падінню ціни банку щонайменше у 250 тисяч разів.

У 2007 році один із найбільш перспективних українських банків був готовий купити ізраїльський Bank Hapoalim за 200 млн доларів.

За словами тодішнього голови правління "Укрінбанку" Сергія Мещеряка, почалися махінації високопосадовців, через які фінустанова перейшла у власність нових власників всього 4 тисячі гривень.

За словами Сергія Мещеряка, протягом 8 місяців у НБУ тягли з видачею дозволу, натякаючи на необхідність вирішити питання зі Стельмахом, що могло коштувати 5% суми угоди з ізраїльтянами, тобто 10 мільйонів доларів.

В результаті після початку фінансової кризи влітку 2008 року ізраїльтяни, які так і не отримали дозволу НБУ, відмовилися від угоди.

Після передачі акцій, НБУ негайно виділив банку рефінансування на 450 млн гривень, а інвестори, які отримали акції за символічні гроші, від інвестування відмовилися.

Невдовзі після операції Микола Герасименко та Володимир Клименко почали вимагати, щоб банк видав кредити підконтрольним їм структурам.

Як стверджує Сергій Мещеряк, оскільки він заважав це робити, проти нього було порушено одразу 3 кримінальні справи. Він був заарештований і провів деякий час у СІЗО, після чого був змушений покинути Україну.

За версією Володимира Клименко, саме Сергій Мещеряк довів "Укрінбанк" до банкрутства, і що саме несприятливий фінансовий стан банку став причиною відмови ізраїльтян від угоди.

Справи "Укрінбанку" з новим власником пішли не найкращим чином. За версією прокуратури голова наглядової ради "Укрінбанку" Клименко з метою отримання хабарів уклав договір про надання гарантії від 8 квітня 2013 року.

За умовами договору, "Укрінбанк" за дорученням ТОВ "Енергетична Група" зобов’язався надати на користь ТОВ "Іст Грейнс" банківську гарантію на суму 84,8 млн гривень на забезпечення зобов’язань ТОВ "Енергетична Група" перед ТОВ "Іст Грейнс".

Згідно з нормативними актами банку та законодавством, для укладання договору гарантії необхідне попереднє рішення кредитного комітету банк, а також укладання та оцінка платоспроможності компанії.

Не виконавши цих умов, за даними слідства, Клименко завдав збитку банку на суму 69,35 млн гривень. Також розслідуванням встановлено, що заява "Енергетична Група" на отримання банківської гарантії до банку не надходила. Крім того, компанія заявила, що оригінал договору про надання банківської гарантії у розпорядженні товариства відсутній і ніколи не знаходився.

У жовтні 2015 року "Укрінбанк" було офіційно визнано неплатоспроможним, а з жовтня 2015 року до НБУ надійшло близько 300 скарг від клієнтів банку про неповернення вкладів.

Тимчасова адміністрація не врятувала ситуацію. Вже через місяць після її введення, 26 січня, банк офіційно було визнано банкрутом.

У липні сайт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що за даними Єдиного держреєстру, приватний нотаріус 13 липня вніс до нього зміни, згідно з якими банк перейменований на ПАТ "Укрінком", а юрадреса змінилася з Києва на Сєвєродонецьк Луганської області.

Того ж дня Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про відміну ліквідації "Укрінбанку", що директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін назвав типовою злодійською схемою щодо виведення активів.

Зазначається, що редакція 368.media продовжить розслідування щодо діяльності банкіра та звертає увагу на його роботу органів БЕБ, ДБР та СБУ.

Читайте також: Поліція Києва відкрила кримінальну справу проти посадовців КП "Київтеплоенерго" після аварії трубопроводу (фото)
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини