Українські вчені показали золоту гривню з медальйоном I-II століть (фото)
Вчені Національного музею історії України показали золоту гривню з медальйоном I-II століття нашої ери.
Повідомляється, що гривню знайдено в жіночому сарматському похованні в кургані поблизу с. Чугуно-Крепинка на сході Донецької області 1984 року експедицією Донецького державного університету, якою керував Сергій Санжаров.
"Гривня зроблена з круглого в перерізі кованого дроту, один кінець якого загнутий у петлю, а інший загнутий гачком. До неї на двох вертикальних вушках підвішена сердолікова гема (різьблений камінь) у золотій оправі, що прикрашена гніздами, заповненими синьою емаллю, які мають вигляд листя плюща. Діаметр гривні майже 17 см", - йдеться в повідомленні.
В центрі композиції - молодий бог виноградарства Діоніс. Його стегна обгорнуті накидкою, один кінець якої спускається вздовж правої ноги, а інший перекинутий через зігнуту праву руку.
Правою рукою Діоніс тримає тірс - жезл-палицю з навершям у вигляді шишки пінії. Ліва рука піднята вгору. У ній Діоніс тримає посудину (імовірно, канфар), з якої ллється рідина.
Голова божества прикрашена вінком зі стрічками, що розвиваються за спиною. Біля ніг Діоніса напівлежить Сатир, один із дійових персонажів його свити, на якого юнак наступив ногою.
Читайте також: У Помпеях виявили обідню залу з декораціями Троянської війни (фото)