"Не подачки, а преференції": Юрій Зозуля розповів, як державі мотивувати людей воювати за Україну
Необхідно негайно законодавчо прийняти преференції від держави для захисників і родин загиблих, і це стане потужною мотивацією вступати до лав ЗСУ. Так само необхідно надати преференції бізнесу, який не втік, а працює на перемогу України, фінансує допомогу фронту, виробляє зброю. Адже пропоновані владою пільги - це лише подачки і вікно для корупції. Про це у ході Конгресу Ветеранських і бізнес-спільнот заявив підприємець Юрій Зозуля, який активно допомагає українським захисникам на фронті та ветеранам.
"Ветерани, поранені чи сім'ї загиблих героїв мають отримати вагомі довгосрочні преференції у 51%. Таку долю треба встановити в компаніях іноземних інвесторів, які будуть заходити в Україну, особливо з купівлею української землі. Це буде потужнішою мотивацією воювати за Україну, і що держава їх не кине і не забуде. У багатьох країнах світу іноземець не може відкрити компанію, а тим паче купити землю без того, щоб 50% володів місцевий громадянин. В Україні роби і купуй, лиш би були гроші", - каже Юрій Зозуля.
Він наголосив, що пільги - це подачки, а треба вагомі довгосрочні преференції:
"51% героям від іноземних компаній в Україні - це найкраще, що забезпечить майбутнє тим, хто боронив цю землю, вони це заслужили. Всі ці Ашани, Новуси, Метро і офшори - мають розуміти, хто в цій країні господар. 51% мають віддати захисникам і нові мешканці з подвійним громадянством. Усі ж розуміють, що це хитрість президента, щоб обдурити народ і продавати землю іноземцям. З такою долею ветерани і поранені будуть забезпечені і протезами, і життя у них буде гідне героїв".
Хто краще бив ворога та забезпечував перемогу, каже Юрій Зозуля, той і має керувати Україною і мати максимальні преференції від вдячної держави. Також він констатував, що громадянами вищої гідності нині є поранені, ветерани, волонтери, підприємці, яки не втекли і працюють на перемогу, родини загиблих героїв.
"На виборах найкращими передвиборчими роликами стануть вже не обіцянки-цяцянки з бігмордами політиків, а відео з підрозділів зі знищенням ворожої техникі та рашистів", - наголосив він.
Також Юрій Зозуля висловив ідею, як мотивувати бізнес залишатися та платити податки в Україні. Мова про те, що законом треба встановити також преференції і для компаній ветеранів, і для бізнесу, який зараз працює на перемогу. Водночас на компанії втікачів і ухилянтів варто накласти обмеження і збори.
"Преференції бізнесу, який не втік та працює на перемогу, фінансує допомогу фронту, виробляє зброю. Ми вже програли конкуренцію компаніям з мирної Європі, і ми вже відкинуті на багато десятиріч назад. Світ швидко розбудовується, росте і розвивається, а в нас навпаки - рашисти руйнують міста, в нас впали ринки, мобілізували робітників та скоротили виробництва, а в додаток рейдерство держави та шалений тиск силовиків. Багато грошей компаній-патріотів іде на допомогу армії і волонтерам, а компанії бізнесменів, які воюють, зовсім залишились без керівництва і здебільшого зачиняються. Зараз навіть в тендерах державних закупівль виграють найбільше компанії, керівництво яких втекло і керує із-за кордону", - так описує ситуацію в економіці Юрій Зозуля.
У результаті ті компанії, які залишилися і працюють на перемогу, не мають преференцій, тому стають ще біднішими. Після перемоги на український ринок зайдуть втікачі-олігархи й іноземні компанії, і українським підприємствам залишиться хіба що продатися їм, або ж йти в найм до них.
"Тому треба преференції цим компаніям і в державних тендерах, і в доступі до кредитів, і оподаткуванні, щоби вони могли відновитися", - резюмував Юрій Зозуля.
На Конгресі ветеранські спільноти й бізнес погодили резолюцію щодо державних політик, зокрема в сфері розбудови ОПК, ветеранських політик, економічної стійкості і свободи, посилення обороноздатності та Плану відбудови та модернізації України. Ця резолюція має бути представлена політичній владі та міжнародним партнерам. Юрій Зозуля на Конгресі висловив свої пропозиції, які також увійшли в резолюцію.
Резолюція Конгресу Ветеранських і бізнес-спільнот
Читайте також: "Ставку робити не на мобілізацію": військовий про ноу-хау, яким має бути набір до лав ЗСУ