65 українців зі списку РФ справді хотіли обміняти 24 січня: новий поворот у справі про падіння Іл-76
Під час запланованого обміну полоненими 24 січня в Україну мали повернутись 65 українських захисників України зі списку, який був поширений російськими пропагандистами після аварії Іл-79 в РФ. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Facebook.
Під час зустрічі з рідним та близькими українських військовополонених секретар координаційного штабу Дмитро Усов заявив, що російська сторона на неодноразові звернення, з великою затримкою надала відповідь, пославшись на один із списків, раніше опублікованих на російських пропагандистських ресурсах.
"Координаційний штаб зі свого боку підтверджує, що 65 українських Оборонців з цього списку дійсно планувалося повернути в Україну в межах запланованого обміну 24 січня", - сказано у повідомленні.
Зазначається, що опитані родичі українських оборонців зі згаданого списку, ознайомившись з відеоматеріалами, продемонстрованими російськими пропагандистами нібито з місця авіатрощі, наразі не знайшли особливих ознак на оприлюднених фрагментах тіл, які б вказували на їхніх рідних.
Представники Координаційного штабу підкреслили, що родини військовополонених будуть проінформовані про долю їхніх рідних, щойно уповноважені органи володітимуть чіткою та достовірною інформацією з цього приводу.
Голова Коордштабу Кирило Буданов підкреслив, що наразі відсутня достовірна та вичерпна інформація з приводу того, хто міг насправді перебувати на борту згаданого літака.
"Ми збираємо та ретельно аналізуємо всю наявну інформацію з цього приводу з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що вказаний Іл-76М міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін, досі викликає багато запитань", - зазначив начальник ГУР МОУ.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що зірваний 24 січня обмін полоненими мав бути одним з найбільших за час повномасштабної війни.
Читайте також: «Спочатку доведіть, що загинув, а не зник!»: як бюрократичне пекло мучить сім’ї загиблих захисників