Війна зараз переходить на новий етап, – Залужний
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що війна росії проти України переходить до нового етапу – так званої позиційної війни, яка складається зі статичних і виснажливих боїв.
Він зазначив, що українці показали готовність "покласти душу і тіло за свою свободу". Залужний нагадав, що Україна не лише зупинила вторгнення значно сильнішого ворога, але й звільнила значну частину своєї території.
"Однак війна зараз переходить на новий етап: те, що ми, військові, називаємо "позиційною" війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від маневрової війни руху та швидкості", – пояснив головнокомандувач ЗСУ.
Він вважає, що позиційна війна піде на користь Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що зрештою загрожуватиме ЗСУ та самій державі.
У матеріалі для The Economist "Що потрібно для перемоги над Росією" він описав ключові моменти, які дозволять Україні отримати перевагу. За його словами, для зміни характеру конфлікту в бік маневреної війни Україні необхідно інвестувати в цілий ряд технологій і можливостей - від повітряної потужності і радіоелектронної боротьби до контрбатарейної боротьби і мінно-підривної техніки.
Повітряна міць
Контроль над небом має вирішальне значення. Україна має в своєму розпорядженні обмежену кількість справних бойових літаків, тому необхідно вирівняти умови гри з російськими ВПС. Безпілотники пропонуються в якості ефективного рішення для розвідки і нанесення авіаударів.
Електронна війна (РЕБ)
Придушення сигналів зв'язку і навігації життєво необхідне для управління бойовими діями безпілотників. Незважаючи на прогрес у створенні систем електронного захисту, Україна відстає від Росії в області технологій РЕБ.
Контрбатарейна стрільба
Поразка російської артилерії має вирішальне значення, оскільки вона виконує більшість військових завдань. Україна потребує більш досконалого обладнання для артилерійської розвідки і повинна вдосконалити свої локальні GPS-системи, щоб протистояти російським методам глушіння.
Мінно-підривна техніка
Розчищення російських мінних полів являє собою величезну проблему. Необхідні інноваційні технології, такі як радарні датчики і системи димоутворення.
Посилення мобілізації в Україні
Останнім пріоритетом Залужний назвав нарощування резервів.
"Наші можливості тренувати резерви на власній території також обмежені. Ми не можемо легко робити ротацію солдат на фронті. Росія може завдати удару по навчальних центрах. І в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов'язків", – пояснив Залужний.
За його словами, військове командування намагається виправити ці проблеми, зокрема впроваджується єдиний реєстр призовників.
"Ми також запроваджуємо "бойове стажування", яке передбачає направлення нещодавно мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їхньої підготовки", – повідомив головнокомандувач ЗСУ.
Він також закликав недооцінювати Росію, яка попри втрати матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом тривалого часу.
Читайте також: "Воюватимуть усі чоловіки": військовослужбовець ЗСУ назвав ціну перемоги