У США тривають дебати щодо виборів нового спікера Палати представників. Зрештою, стало відомо, що Республіканська партія, яка представляє більшість у нижній палаті американського парламенту, обрала на цю посаду конгресмена Тома Еммера.
Еммер відомий своєю проукраїнською позицією щодо постачання військової допомоги від США нашій державі. Він отримав найвищий бал за проєкт "Республіканці за Україну", який оцінює рівень підтримки України американськими законодавцями від Республіканської партії. Крім того, Еммер швидко засудив повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що зробило його одним із перших американських політиків, який засудив агресію.
Еммера, який представляє штат Міннесота, обрали кандидатом на посаду спікера 24 жовтня шляхом таємного голосування. Водночас тепер на нього чекають нові виклики у боротьбі за цей пост.
Зокрема, після своєї перемоги конгресмен попросив провести поіменне голосування, щоб кожен член партії міг повідомити про їхню позицію, оскільки тепер він повинен спробувати зібрати 217 голосів для того, щоб обійняти посаду спікера.
Представник Республіканської партії Брендон Вільямс сказав журналістам, що під час поіменного голосування було 26 голосів проти Еммера. Водночас республіканець зауважив, що Еммер намагався розв'язати проблеми тих членів, які були в кімнаті після голосування.
Водночас інший представник партії Стів Вомак з Арканзасу сказав, що в тій кімнаті була "значна опозиція" Еммеру. Він сказав, що Еммер, ймовірно, захоче зустрітися з тими, хто відмовляється голосувати за нього.
Ексспікер Палати представників Кевін Маккарті також підтримує кандидатуру Еммера, однак республіканець з Міннесоти матиме важку боротьбу, оскільки він зіткнеться з глибоко розділеною конференцією Республіканської партії та дуже вузькою більшістю.
Крім того, Еммер, який проголосував за утвердження виборів президента США 2020 року, також зіткнувся з критикою з боку деяких союзників колишнього президента Дональда Трампа. Водночас сам Еммер стверджував, що із Трампом у нього "хороші стосунки".
Зрештою голова комітету з питань регламенту Палати представників Том Коул заявив, що він має більше оптимізму щодо того, що республіканці зможуть об'єднатися навколо кандидата після тижнів "баталій".
"Це час для людей, щоб об'єднатися і підтримати того, хто виграє більшість голосів на засіданні (Палати представників США, – Ред.)", – сказав Коул.
До того ж голова Палати представників із закордонних справ Майкл МакКол сказав, що вибори спікера Палати представників будуть "дуже важкими, але ми маємо цього досягти". А представник Республіканської партії Верн Б'юкенен із Флориди попередив, що якщо потенційний кандидат не зможе набрати 217 голосів у залі, можливо, конференції доведеться співпрацювати з демократами.
Читайте також: Видивляється, що в Криму: над Чорним морем помітили розвідувальний безпілотник США (фото)