Ліки від ВІЛ готові до клінічних випробувань, ними зараз лікують рак
До кінця року в Данії мають розпочатись клінічні випробування препарату, який може виявитися довгоочікуваними ліками від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
Результати попередніх лабораторних експериментів, проведених двома командами австралійських учених у співпраці з колегами з Данії, вселяють обережний оптимізм. Стаття з описом підсумків перевірки опублікована в журналі Cell Reports Medicine.
Дослідження австралійців переконливо демонструє, що онкопрепарат венетоклакс здатний виявляти в нашому організмі «сплячі клітини», уражені смертельним вірусом, та знищувати їх.
Наступного року, крім Данії, випробування препарату розпочнуться ще й в австралійському Мельбурні.
При цьому спочатку таблетки під торговою назвою VENCLEXTA розроблялися для боротьби з лейкомою – агресивною формою раку крові. У США він був схвалений у 2016 році і відтоді, за словами лікарів, уже допоміг тисячам онкологічних пацієнтів.
На сьогоднішній день у світі налічується майже 40 млн ВІЛ-інфікованих.
Своєчасна діагностика зараження та оперативне призначення антиретровірусної терапії дозволяє зупинити розмноження вірусу – а отже, припиняється і руйнація імунної системи.
При регулярному прийомі таблеток інфікований навіть перестає становити небезпеку для близьких — але сам при цьому не виліковується. Варто припинити щодня приймати прописані препарати – і хвороба повернеться.
Читайте також: Внутрішнє ядро Землі могло почати обертатися по-іншому, - дослідження