Йдеться про мільйони наших жінок понад 100 спеціальностей. Від будівельників до ІТшників, від бухгалтерів до музейних працівників, від рестораторів до вчителів, від фотографів і телеоператорів до суддів і журналістів... На облік ставитимуть як керівників закладів, так і рядових працівників, включно з секретарками і друкарками, продавцями і поштарками. Почитайте перелік професій за лінком, щоб у тому пересвідчитися.
Якщо жінка-працівниця не стане на облік, то сплачуватиме штраф 850-1700грн, а її керівник на роботі 5100-8500грн. Наказ МО вже зареєстрований у Мін'юсті і, відповідно, є чинним, обов'язковим до виконання. Мобілізація на протидію ворогові потрібна, в тому немає сумніву. Але - розуміючи масштаби цієї роботи, можу сказати: на виконання наказу потрібно років півтора-два мінімум, і це в мирних умовах, і коли військомати в кожному районі. А зараз - у стані війни, на фоні децентралізації (із згортанням мережі держадміністрацій і військоматів), на фоні депрофесіоналізації владних органів та ще й пандемії (коли поліклініки й лікарі, які мали би перевіряти взятих на облік, й без того перевантажені боротьбою з ковідом) - це завдання є практично непідйомним. Чи розуміли це автори-розробники наказу (Міноборони, МВС, СБУ, СЗР) і Мін'юст, який його завізував? Чи всі фактори і наслідки вони врахували? Не певен. Питання до Вас:
З якою метою зараз видано наказ МО щодо взяття на військовий облік мільйонів жінок, на Вашу думку? (можна вказати кілька варіантів відповіді):
1. Збільшити мобілізаційні резерви армії.
2. Розгорнути активну територіальну оборону.
3. Зміцнити військово-патріотичні настрої у суспільстві.
4. Додатково наповнити бюджет за рахунок штрафів.
5. Дати лікарям і працівникам військоматів додатковий "заробіток".
6. Мобілізацією жінок посилити страхи в родинах і підготувати суспільство до сприйняття поступок влади Путіну.
7. Інше