xcounter
Calendar Icon

Дмитро Снєгирьов: чи повернуться полонені українці додому до Нового Року?

07.12.2020 09:07 (Оновлено 07.12.2020 в 09:09)

Питання повернення українських військовополонених вже сьомий рік поспіль продовжує залишатися для нашого суспільства якщо не найболючішою темою, то однією з найболючіших.

Російська Федерація прекрасно знає про це, а тому продовжує нещадно тиснути на цю точку.

У новому випуску програми «Політика Навиворіт» співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов розповів про можливі варіанти вирішення цієї проблеми.

Наразі російська сторона тимчасово заблокувала можливість переговорів у тристоронній контактній групі.

На думку експерта, однією з причин є неузгодженість дій української делегації.

Згідно з інформацією СБУ, в тюрмах «ЛНР» і «ДНР» утримується 251особа, а на території анексованого Криму - 112.

У вересні Офіс президента повідомив, що українська делегація підготувала списки до обміну і запропонувала формат «сто на сто». Утім трохи пізніше глава української делегації, експрезидент Леонід Кравчук заявив про список лише з одинадцяти прізвищ.

Дмитро Снєгирьов пояснює, що подібні розбіжності відразу ж використовують представники Російської Федерації і представники самопроголошених «республік».

Відразу починається плутанина і спроби української сторони пояснити ці розбіжності у цифрах. Наприклад, радник делегації Олексій Арестович прокоментував заяву Кравчука в тому дусі, що одинадцять названих прізвищ - це лише частина списку. І, крім цього, в документі також прописані додаткові чотири розділи.

Що ж робити? Дмитро Снєгирьов закликає зокрема, налагодити роботу представників української делегації та підвищити роль місії ОБСЄ і Червоного Хреста. Завдяки їм на окупованих територіях буде можливо провести верифікацію списків українських бранців.

Крім того є важливі застереження щодо подальших перемовин, а саме: вимоги представників РФ щодо припинення кримінальних проваджень проти тих злочинців – учасників незаконних збройних формувань в ОРДЛО, кого Україна видаватиме.

Варто зауважити, що Росія, вимагаючи від України, процедури «юридичної очистки» бойовиків, не робить такого кроку у відповідь. Тому Україна повинна наполягати на тому, щоб Росія закрила проти них кримінальні провадження. До речі, Росія досі не провела таку процедуру щодо звільнених українських моряків, які були захоплені агресором у Керченській протоці. На думку Снєгирьова, «юридична очистка» злочинців може створити підґрунтя для ухвалення Верховною Радою закону про амністію бойовиків.

Ще одне застереження по списках обміну.

Коли Президент України Зеленський говорить про два треки, то тим самим визнається юрисдикція РФ над анексованим Кримом. Їх з нашого боку повинно бути три, а не два. Перший – полонені, які перебувають в ОРДЛО. Другий – політичні заручники Кремля. Третій – незаконно утримувані українські громадяни в Криму. Не можна кримські списки об’єднувати з іншими.

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини