Безкоштовні квартири чи оренда житла для військовослужбовців?
Наша держава не може виконати свої зобов’язання забезпечити військових безкоштовним житлом. Буде чесно, якщо цей привілей залишать для родин загиблих на війні та інвалідам.
Я прослужив у правоохоронному органі 19 років. Під час служби перебував на квартирному обліку, однак серед моїх колег безоплатне житло отримали за ці роки лише 2 генерали та 2 підполковники. Генерали квартири приватизували, невдовзі виїхали на нові місця служби, старі квартири, напевне, продали і знову стали на облік.
Зараз нам з великою гордістю повідомляють про добудову 50-квартирного будинку для військовослужбовців, у місті, де проживає 2 тисячі військових. 50 сімей зроблять щасливими, а 1950 інших на багато років втратять надію на покращення житлових умов. Будинок на 50 квартир коштує не менше 20 мільйонів гривень. За ці кошти 2 тисячі військовослужбовців могли б протягом 10 місяців виплачувати по 2000 грн. щомісячної офіційної оренди житла у районному центрі, де знаходяться військові частини. Орендодавці повернули б до бюджету 3,7 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору. 2000 орендодавців вийшли б з тіні «на світло», в легальну економіку. За 3,7 мільйона гривень місцева влада відремонтувала б школу та дитячий садок, куди ходять також і діти військових.
А так, 20 мільйонів гривень «освоїла» близька до якогось посадовця фірма, і ми невдовзі почуємо про залучення фіктивних фірм при будівництві житла для військових, виявлені мільйонні розтрати, оголошені гучні підозри. А потім почуємо про новий будинок і ще 50 щасливих сімей військових.
Наша держава не може виконати свої зобов’язання забезпечити військових безкоштовним житлом. Буде чесно, якщо цей привілей залишать для родин загиблих на війні та інвалідам. А всім іншим відкриють рахунки в Ощадбанку і під надані договори оренди щомісячно виплачуватимуть хоча б по 2000 грн. сержанту у Яворові і генералу у Києві, однаково кожному. При умові, що сержант не має свого житла у Яворові або генерал у Києві. Хоче генерал орендувати будинок за 20 000 грн., докладе свої 18 000 грн. Не захоче «світити» свою оренду – не отримає від держави 2000 грн. щомісячно.
Ціна питання для 200-тисячної армії – 5 мільярдів гривень на рік. З них майже 1 мільярд повернеться назад у вигляді податків. А ще 200 тисяч орендодавців житла стануть легальними. 200 тисяч військовослужбовців отримають від держави часткову компенсацію за житло, яке держава не може їм надати.
Може так повинна виглядати соціальна справедливість?