1. 1992 року Саакашвілі закінчив факультет міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського державного університету ім. Шевченка. Його однокурсниками були політолог Віталій Бала та політик Василь Горбаль. В ті ж роки у цьому виші вчився Петро Порошенко (закінчив його у 1989 році). На два курси молодшим за курс Михайла Саакашвілі був нинішній керівник Офісу президента України Андрій Єрмак (на фото - крайній праворуч).
2. Під час навчання у Києві, як стверджує колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, Михайло Саакашвілі, як і Петро Порошенко, були у розробці розвідників. Іншими словами - спецслужби розглядали можливість залучення Саакашвілі до розвідницької діяльності. Одначе, оскільки Саакашвілі обрав політичну діяльність, пропозиції на службу до нього так і не дійшли.
3. У 2004 році Саакашвілі активно підтримав Помаранчеву революцію, а у 2014 році – Революцію гідності, виступаючи на головній площі України.
4. У листопаді 2006 року Михайло Саакашвілі став кумом президента України Віктора Ющенка. Останній хрестив другого сина Михайла – Ніколоза.
5. 26 лютого 2014 року після перемоги Революції гідності Саакашвілі заявив, що в Україні йому пропонували високу посаду, але зазначив, що в нього таких планів немає. У грудні 2014-го його сватали на посаду віце-прем'єра, але він відмовився. За словами Саакашвілі, Порошенко пропонував навіть йому очолити свою партію “БПП-Солідарність”.
6. 29 травня 2015 року президент України Петро Порошенко надав Саакашвілі українське громадянство як особі, прийняття якої до громадянства становить державний інтерес України. Наступного дня – 30 травня Міхо був представлений як голова Одеської обласної державної адміністрації.
7. У листопаді-грудні 2015 року Саакашвілі називали одним із претендентів на на посаду прем’єр-міністра України замість Арсенія Яценюка. У політичних кулуарах подейкувала, що він майже вже сидів на валізах і готувався переїхати до Києва. Однак із посадою керівника уряду у Михайла Ніколозовича так і не склалося. На цьому тлі Саакашвілі публічно конфліктував із Ігорем Коломойським, Арсеном Аваковим, Арсенієм Яценюком.
8. 7 листопада 2016 року Саакашвілі оголосив про свою відставку із посади голови Одеської ОДА, порівнявши Петра Порошенка із Віктором Януковичем. Після цього перейшов у жорстку опозицію до Порошенка.
9. 26 лютого 2017 року Міністерство юстиції зареєструвало партію Саакашвілі “Рух Нових сил”, за сім місяців – 26 липня 2017 року екс-президент Грузії був позбавлений українського громадянства на підставі начебто неправдивих даних вказаних в анкеті. 12 лютого 2018 року був насильно депортований до Польщі. Через півтора роки - 28 травня 2019 року новообраний президент України Володимир Зеленський повернув громадянство екс-президенту Грузії.
10. 5 грудня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Михайло Саакашвілі отримав від “касира” Віктора Януковича Сергія Курченка $500 тис. для “захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинної організованого угруповання у зупиненні їхнього кримінального переслідування та відновлення контролю над активами, які вони придбали у свій час в кримінальний спосіб”. 6 грудня 2017 року Саакашвілі оголошений у розшук. У березні 2018 року ГПУ зупинило слідство у справі екс-президента Грузії.