Саботаж справи Труханова руками прокурорів Луценка
Завтра Малиновський суд Одеси може вивести зі справи Труханова важливу фігурантку, без якої довести винуватість мера Одеси та його соратників стане майже нереально.
Під час останнього засідання, що відбулось 26 жовтня, захист труханівців заявив клопотання про закриття справи щодо однієї із фігуранток – Галини Богданової.
Це та "оценщиця", що "допомогла" у 2016 Одеській міськраді на чолі з Трухановим купити приміщення колишнього заводу "Краян" за 185 млн грн, яке за 10 місяців до того, приватна фірма придбала в державного товариства через "компанії-прокладки" за 4,3 млн грн.
Щоб провести цю оборудку і купити майно за бюджетні кошти, Труханову потрібно було отримати оцінку будівель "Краян".
У цьому йому допомогла оцінювачка нерухомості Богданова та приватне підприємство "Брокбізнесконсалт", керівником та засновником якого вона є.
Розвалені будівлі заводу, які купили за 4,3 млн грн, Богданова оцінила у 185 млн грн. Це у 40 разів більше, ніж за них віддали 10 місяців раніше!
Посилаючись на оцінку Богданової, Труханов обґрунтував перед "необізнаними" депутатами Одеської мерії вартість майже зруйнованого екс-заводу і ті ухвалили потрібне йому рішення про купівлю майна за завищеною ціною.
У листопаді 2016 НАБУ почало розслідування за цим фактом, тому всі подальші дії Труханова і Ко, зокрема укладення угоди та перерахування 185 млн грн на рахунок ТОВ "Девелопмент Еліт" здійснювалися під пильною увагою НАБУ.
Паралельно із розслідуванням у листопаді 2017 депутати Верховної Ради ухвалюють, здається, не значну зміну до законодавства – якщо за якимось фактом проводилося розслідування і воно було закрито, зокрема за відсутності складу злочину, то інше розслідування чи вже слухання у суді за тими ж подіями теж мають завершити.
Здавалося б цілком логічна зміна до законодавства. Але якщо не рахувати готовності деяких осіб, що будучи притиснутими до стіни з ризиком втратити владу, доступ до потоків та свободу на 10 років, використовувати всі законні та незаконні можливості не втрачати статус-кво.
Ми неодноразово попереджували про небезпеку таких законодавчих новацій у розслідуванні корупції.
Раптом через тиждень після змін законодавства Приморський відділ поліції Одеси розпочинає розслідування щодо Богданової за заявою громадської організації "Національний Спротив". Причина – службове недбальство під час оцінки нею будівель Краян у 185 млн грн.
Поліція проводить таке-сяке власне досудове розслідування за процесуальним керівництвом прокурорів Одеси, влаштовує кілька допитів і свою експертизу вартості приміщення (173-196 млн грн), а потім вирішує, що дії Богданової не містять жодного злочину.
Після того, як у червні 2018 слідчий закрив справу щодо оцінки Богдановою будівель Краяну у 185 млн грн, "Національний Спротив" пішов до суду начебто оскаржувати це рішення. Одеські судді один за одним ухвалили рішення на користь труханівців.
І тут ключове питання – чому прокурори, які мають забезпечити дотримання законності під час розслідування, не віддали справу разом із усіма матеріалами до НАБУ?
Ну, гаразд, припустимо, що місцеві прокурори не розібралися, забули, не захотіли, але чому це не зробив керівник місцевої Одеської прокуратури чи керівник Одеської області, чи генпрокурор Луценко?
Маємо тепер рішення суду у справі про оцінку Богдановою заводу Краян, яке визнає її "невинною", і відкритий судовий процес, у якому судді мають ухвалити рішення в начебто аналогічному питанні.
Виведення зі справи, здавалося б, найменш іменитої фігурантки, яка начебто всього на всього дала оцінку майну, має величезне значення для відстоювання справи в суді.
Якщо справу щодо Богданової закриють, це зробить неможливим доведення вини Труханова і Ко. Вважаючи здійснену нею оцінку нерухомості адекватною можна стверджувати, що розмови і дії труханівців були лише проявом їх внутрішніх переживань за одеситів.
Рішення чи давати індульгенцію Труханову і Ко наразі за генпрокурором Луценком, який може скасувати незаконну постанову одеської поліції, а також суддями Малиновського райсуду Одеси, які можуть ухвалити закриття справи.
Центр протидії корупції, як заявник у справі Труханова, звернувся до генерального прокурора з клопотанням скасувати постанову одеського слідчого та визнати дублікатом розслідування НАБУ.
Адже є всі шанси, що Малиновський суд Одеси може задовольнити клопотання адвокатів Труханова і закрити справу відносно Богданової.
Поки виглядає, що у "правильності" рішення суддів Труханов не сумнівається, адже з впевненістю коментує після судового засідання, що вірить у винесення йому виправдального вироку.
Оптимізмом сповнені й у команді мера, які мало не всім складом приходять на засідання за участі свого патрона, демонструючи вірність та готовність вступитися за вожака, який забезпечує їм стабільність у можливості доїти одеський бюджет.
Адреса суду – м. Одеса, вул. Василя Стуса, 1а. Початок засідання – 14:00.