До чого веде пожвавлення протестів?

07.03.2017 в 10:15 | Сергій Дацюк, джерело: «Украинская правда»

Перехід влади до посилення диктатури і її силова реакція на громадський спротив лише погіршить ситуацію і пришвидшить кінець влади.

Одночасно іде блокада торгівлі України з ОРДЛО, а 6-го лютого відбувалася ще й акція блокади Суду за притягнення до відповідальності колишнього Голови Державної фіскальної служби.

Це свідчить про пожвавлення протестної активності в Україні.

Постійно звучать аргументи, що деякі політичні сили громаду використовують втемну, що це рука Москви, що це гра проросійських сил в Україні.

Якщо є дійсна громадська активність, громаду неможливо використати втемну.

Три приклади для розуміння.

Кажуть що воїнів АТО використовує втемну владно-олігарічний режим для дерибану і контрабанди. Але це не значить, що воїнам потрібно відмовлятися від участі у війні. Потрібно іти воювати, а вже потім розбиратися з тими, хто пробував використовувати їх втемну, як власне воїни і зробили, блокуючи торгівлю з окупованим Донбасом.

Кажуть, що блокувальників ОРДЛО використовують втемну (не то Росія, не то владно-олігархічний режим, не то якісь партії – тут злісні домисли різняться). Але це не значить, що потрібно припиняти блокаду. Потрібно доводити блокаду до кінця, а вже потім розбиратися з походженням злих домислів.

Є думка, що спроба притягнути до відповідальності колишнього Голови Державної фіскальної служби це спецоперація влади задля відволікання уваги громадськості від блокади. І справді, ці два сюжети реально конкурують за час у телевисвітленні. Але це не значить, що потрібно припиняти громадську активність щодо антикорупційної безпорадності української правової системи.

Тут наша найвища посадова особа заявила, що нібито в Україні створена ефективна антикорупційна інфраструктура. По-перше, в голосі цієї особи чути розгубленість і незнання, що робити далі. А по-друге, ніякої ефективної антикорупційної інфраструктури в Україні не створено.

Антикорупційна інфраструктура це не тільки НАЗК, НАБУ та САП. Це крім того, і перш за все, суди. Так от, якби у нас була ефективна антикорупційна інфраструктура, громаді не доводилося би всю ніч чергувати біля суду, щоб злочинець не втік. Якщо громаді доводиться на себе брати антикорупційні функції примусу корупціонерів до відповідальності, то це значить, що ніякої ефективної антикорупційної інфраструктури не створено.

Більше того, спроба показати, що ця антикорупційна інфраструктура діє незалежно від найвищої посадової особи, теж не викликає довіри. Аргументація – у виступі Сергія Лещенко, який говорить, що це лише початок громадських протестів. Можете також побачити, хто там поряд з Лещенко. Це ті, хто лишився з громадою, які би гріхи за ними не були і як би їх владні ЗМІ не знищували.

А ось інший політик, нині все більше блогер на обслуговуванні інтересів влади, колишня журналістка, якій ми так довіряли і яка перейшла на інший від громади бік.

Нинішня ситуація пожвавлення протестів буде дуже непростою, бо нам доведеться відмовляти у довірі тим, хто перейшов на інший від громади бік.

Отже пожвавлення протестів, перш за все, пов'язано з очищенням рядів громадських активістів від тих, чия активність зовсім не громадська.

Чому саме зараз настав момент ідентифікації громади? Чому саме зараз варто поставити питання про те, хто з громадою, а хто по той бік від громади?

6-го лютого 2017-го року на телеканалі "112 Україна" відбулася значним чином маніпульована на користь владної позиції дискусія між Дмитром Корчинським та Георгієм Логвинським, які по різному оцінювали вихід з нинішньої ситуації.

Корчинський виступав за революційну доцільність, а Логвинський виступав за правовий підхід.

Якщо ми вважаємо, що нинішня ситуація це відновлення революції, то Корчинський правий. А якщо ми вважаємо, що нинішню ситуацію влада знову візьме під контроль, тоді Логвинський правий.

Саме зараз у суспільстві розкол – на свідків покращення від реформ і перемоги над ворогом у війні і свідків цинічного зволікання з реформами та затягування переговорів задля дерибану та контрабанди.

Значною мірою це відчуття, яке раціонально в публічній дискусії довести зовсім непросто.

Будь-які соціологічні опитування спростовуються замовністю їх результатів, експертні оцінки піддаються сумніву через ангажованість експертів, одні економічні показники протиставляються іншим економічним показникам.

Якщо ви не знаєте, як класифікувати нинішню ситуацію, вимкніть телевізор і послухайте людей. Не намагайтесь їх переконати, що все добре, бо могло бути ще гірше, а буде ще краще. Просто послухайте. І можливо тоді ви зрозумієте, що нині за ситуація.

Моя позиція впродовж майже півтора року не змінилася.

Ніякої перспективи нинішня влада не має. Або дострокові перевибори Президента і Парламенту, і це правовий шлях, або силовий варіант з боку громадськості по зметенню влади.

Перехід влади до посилення диктатури і її силова реакція на громадський спротив лише погіршить ситуацію і пришвидшить кінець влади.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Іспанію затопило! Повінь зносить будинки, загинули понад 70 людей, десятки зниклих (відео)
"Краще таке на Курщині, ніж на Сумщині": росіяни знищили до щебня своє ж село (відео)
Росіяни знищили будинок Артема Пивоварова: співак розридався під час концерту (відео)
Крокодил у Малайзії з'їв рибалку: на відео дістають його рештки з живота звіра
Російські окупанти скинули за раз 3 КАБи на багатоповерхівку в Купʼянську: відео вибухів
ГУР вдарило по російській базі безпілотників у Сирії (відео)
З’явилось відео з тунелю, де терористи ХАМАС розстріляли 6 ізраїльських заручників
У Чорнобильській зоні масштабна пожежа, вогонь швидко розповсюджується (відео)
Все видео

Лента новостей

Може статися страшне: Масі Найєм назвав умову, за якої Україні доведеться капітулювати
🕑 13 годин 3 хвилини тому
Ігнат підтвердив, що воїнів з ППО переводять у піхоту
🕑 13 годин 18 хвилин тому
Київський Військовий Госпіталь потребує великого обсягу донорської крові
🕑 13 годин 59 хвилин тому
"Янукович з наїздами гопніка відпочиває": у Києві намагаються віджати "Ікспарк" ціною понад 300 млн грн
🕑 14 годин 24 хвилини тому
Закликала вбивати та катувати полонених: викрито рашистку, яка шпигувала за оборонцями Слов’янська
🕑 15 годин 19 хвилин тому
Німеччина закриває всі генконсульства Ірану на своїй території через страту їх громадянина
🕑 4 дні тому
1000 гривень: шахраї створюють фейкові акаунти Мінсоцполітики для крадіжки даних карток
🕑 4 дні тому
"Нас розстріляють, а потім з’їдять!": жінки і діти з Курщини відмовляються від евакуації до України
🕑 4 дні тому
У Польщі під час затримання поліцією помер українець
🕑 4 дні тому
Скільки в Україні буде людей за 10 років: демограф назвав цифру
🕑 5 днів тому
"Повертайте телебачення!": у Єврокомісії розкритикували телемарафон "Єдині новини"
🕑 5 днів тому
"Хто краде, хто судить?": "слуга" Трубіцин, який доводить до банкрутства X-park, досі ховається в Ізраїлі
🕑 5 днів тому
В Аргентині обвалився 10-поверховий готель, під завалами перебувають люди (фото)
🕑 29-10-2024 в 18:14
"Алкоголь тут вбиває аж 71% населення": в одному з регіонів рф заборонили продаж оковитої
🕑 29-10-2024 в 17:36
Війну в Україні можуть "заморозити" і військові чекають цього, - New York Times
🕑 29-10-2024 в 15:58
Все новости