1. У 1995 році проти Юлії Тимошенко було порушено першу кримінальну справу – за контрабанду $26 тис. Тимошенко затримали у Запорізькому аеропорту. До слова, серед тих, хто визволяв Юлю з першого її СІЗО, був Віктор Пінчук. Аналогічна справа була порушена у Москві – у речах подружжя Тимошенко знайшли $200 тис. Навряд чи подружжя думало про контрабанду, вони просто прихопили з собою гаманець із грішми. У 2001 році, після ухвалення нового Кримінального кодексу, ці звинувачення були зняті.
2. У 1995-1997 роках Тимошенко очолювала промислово-фінансову корпорацію "Єдині енергетичні системи України". Саме діяльність цієї компанії стала предметом вивчення Генеральною прокуратурою та слідчими США, а Тимошенко була удостоєна від ЗМІ звання "газова королева". Понад 500 томів справи зібрала Генпрокуратура України. Серед основних звинувачень: дача хабарів Лазаренку та представникам Міноборони Росії; зловживання службовим становищем; ухиляння від сплати податків у особливо великих розмірах; контрабанда російського газу etc. У 2001 році Генпрокуратура просила парламент дати згоду на притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності, але народні депутати відмовили. Утім, саме за справи ЄЕСУ її чоловік Олександр і бізнес-партнер та друг дитинства Валерій Фалькович перебували за ґратами, практично все керівництво ЄЕСУ було оголошено у розшук, а потім – взято під арешт.
3. У 1997-1999 роках Тимошенко була першою заступницею Павла Лазаренка по партії "Громада". Очолювала "тіньовий" кабінет міністрів. У 1999 році вони разом із Олександром Турчиновим звинуватили Лазаренка у "волюнтаризмі" й залишили "Громаду".
4. На парламентських виборах 2006 та 2007 років за списком БЮТ до Верховної Ради України пройшли ті, кого в Україні називають олігархами – Богдан Губський, Таріел Васадзе, Сергій та Олександр Буряки, Микола Баграєв, Костянтин Жеваго. У 2010 році після поразки Юлі на президентських виборах усі, крім Жеваго, втекли до Партії регіонів.
5. У 2008 році БЮТ на чолі з Юлією Тимошенко ініціював проведення дострокових виборів столичного голови та Київради. Мета – усунути від влади Леоніда Черновецького. Як результат – Черновецький повторно обраний мером Києва.
6. У 2008-2009 роках БЮТ та Партія регіонів вели перемовини про формування парламентської коаліції (ПРіБЮТ), метою якої мала б бути зміна Конституції та перерозподіл владних повноважень. У червні 2009 року було оприлюднено текст проекту Основного закону ПРіБЮТ. Однак коаліція не відбулася. Кажуть, в останній момент Янукович відмовився від союзу з Тимошенко.
7. Серед тих, хто у 2009 році допомагав Тимошенко писати нову Конституцію, був кум Володимира Путіна – Віктор Медведчук. Як нещодавно заявив екс-голова президентської адміністрації Ющенка Віктор Балога, Тимошенко лобіювала Медведчука на посаду посла України у Росії.
8. 5 серпня 2011 року Печерський районний суд Києва заарештував Юлію Тимошенко. Через три місяці, 11 жовтня 2011 року, той же суд визнав екс-прем'єра винною в перевищенні влади та посадових повноважень при підписанні газових контрактів 2009 року і засудив її до семи років позбавлення волі і на три роки позбавив права обіймати посади в органах державної влади. Юлію Тимошенко визнали винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК ("перевищення влади або посадових повноважень, що призвело до тяжких наслідків"). Суд також задовольнив цивільний позов НАК "Нафтогаз України" про стягнення з екс-прем'єра 1,516 млрд грн отриманих компанією збитків. 22 лютого 2014 року парламент ухвалив рішення про звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці.
9. Іронія долі: і з Леонідом Кучмою, і з Віктором Ющенком, і з Віктором Януковичем ЮВТ намагалася грати свою гру. З Кучмою вона намагалася домовитися, Ющенка активно підтримувала під час Помаранчевої революції у 2004-му, з Януковичем вела перемовини про створення парламентської коаліції. Підсумок: при президенті Кучмі – призначення і відставка з посади віце-прем’єр-міністра з ПЕК і 42 дні у СІЗО; при президентові Ющенку – призначення і відставка з посади прем’єр-міністра у 2005 році та довічне ворогування; при президентові Януковичу – ув’язнення з серпня 2011-го по лютий 2014 року.
10. Про реальні статки Юлії Тимошенко складають легенди. Утім, декларація про доходи та майно, яку лідер БЮТ оприлюднила під час виборчих перегонів 2010 року, викликала відверте глузування у її опонентів. Ющенко публічно назвав її "бомжем". Відповідно до е-декларації 2016 року голова ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко у 2015 році заробила 75 616 грн – такою була її зарплата у Верховній Раді. Ще 80 559 грн вона отримала на виконання депутатських повноважень. Її чоловік отримав іноземний дохід від трьох компаній на суму більше 3 млн грн, а також страхові виплати на 66 337 грн. Екс-прем'єр України тримає 485 971 грн на банківському рахунку та 318 тисяч гривень готівки, у її чоловіка – 2 989 650 грн у банку і 163 тисячі євро, 270 тисяч доларів та 360 тисяч гривень готівки. Юлія Тимошенко задекларувала будинок площею 588 кв м в селищі Козине на Київщині, який вона орендує. Також вона має "інше право користування" на земельну ділянку площею 1500 кв м під цим будинком і земельну ділянку площею 1862 кв м біля будинку.
Також екс-прем'єр вказала у декларації квартиру у Дніпрі площею 59,4 кв, яка їй не належить.