​Максим Поляков из "Депутатского контроля" как ширма для коррупционеров

11.03.2016 в 14:04 | Сергей Лещенко, джерело: «Украинская правда»

Минулого тижня в облозі тримали державну компанію "УкрГазВидобування". Це – результати війни між старими "смотрящими" та новим незалежним керівництвом, яка вирвалася назовні.

Це підприємство є ласим шматком для олігархів та депутатів. Після Революції гідності як жертовного барана "УкрГазВидобування" дали на "проїдання" двом групам політичного впливу, на чолі яких стояли Микола Мартиненко та покійний нині Ігор Єремеєв. Їхні висуванці посіли посади заступників голови правління. Мартиненка та фракцію "Народний фронт" представляв Олександр Сомов, а Єремеєва та групу "Воля народа" – Вадим Шленчак.

Але від середини минулого року "УкрГазВидобування" отримала нове керівництво на чолі з Олегом Прохоренком, виходцем із міжнародної компанії McKinsey. Приступивши до виконання обов'язків, Прохоренко зіштовхнувся зі спротивом зовнішніх "смотрящих". Конфікт наростав та переріс у відкриту фазу, коли команда Прохоренка зажадала розірвати угоду на постачання спеціального обладнання – так званої "колтюбінгової установки".

Якщо спрощено, "колтюбінг" – це комплекс із трьох апаратів, який включає в себе спеціальну гнучку трубу довжиною в декілька кілометрів для прочистки свердловин на великих глибинах, азотну установку та насос.

Історія з "колтюбінгом" хоч і не вражала розміром грошей для "засвоєння", але стала останньою краплею, що спровокувала конфлікт між новими керівниками компанії та старою командою Мартиненка-Єремеєва.

Це протистояння зрештою вилилося у організовану масовку під центральним офісом "УкрГазВидобування" та ледь не закінчилося силовим захопленням компанії. Саме такий сценарій, за словами відповідальних за безпеку, розроблявся з метою показати неможливість нового керівництва фізично захистити підприємство.

Історія закупівлі колтюбінгової уставновки менеджерами Мартиненка та Єремеєва – це сценарій, що один в один повторює "вишки Бойка", тільки в меншим масштабах.

Як виявилося, "колтюбінг" збиралися купити у фірми Moston Properties Limited, яка прописана у Лондоні в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. Угода була укладена 29 травня 2015 року на суму 5 мільйонів 850 тисяч доларів.

Попри реєстрацію в британській столиці, фірма Moston є звичайною прокладкою з непрозорою власністю. Згідно з статутними документами, які можна офіційно отриматв в англійському державному реєстрі, статутний капітал фірми складає 2 (два) фунти стерлінгів.

На незвичність цієї поставки вказувало й те, що рахунок британської фірми було відкрито чомусь у Латвії.

Від компанії Moston угоду з державним підприємством "УкрГазВидобування" підписала жінка з типово "британським" прізвищем Георгіна Папапетроу, яка насправді є кіпріоткою. Вона є не тільки директором, але не номінальним власником прокладки. Загалом Папапетроу очолює аж 49 фірм.

За допомогою сервісів Google можна знайти місце дислокації фірма-постачальника у Лондоні. Підприємство, що претендує на мільйонні підряди "УкрГазВидобування", базується в пошарпаному будинку по сусідству з продажем... пральних машин та матраців. Загалом ця будівля є лише ширмою, надаючи британську прописку будь-кому, хто цього зажадатиме – за адресою 393 Lordship Ln, London N17 6AE, UK розташовано десятки фірм.

Далі почали спливати нові дивовижні подробиці. Як виявилося, ця колтюбіногова установка мала постачатися... у морській комплектації. Але місцем доставки були вказані свердловини у... Полтавській області. При чому довжина шлангу складає 4 кілометри, тоді як свердловини Полтавській області 5 кілометрів глибиною – тобто ця установка взагалі не призначена для тих родовищ.

Тендер на постачання колтюбінгу відбувся протягом чотирьох днів, а єдиним технічним конкурентом Moston була інша прокладка з Сейшельских островів.

Але і це не все. Існує підозра, що ці гроші намагалися отримати... вдруге.

Аналогічне колтюбінгове устаткування так само в морському виконанні ще в часи Януковича, у 2012 році було предметом тендеру в державній компанії "Чорноморнафтогаз". І переможцем того тендеру стала фірма Muster Services Limited, яка... зареєстрована за тією ж адресою в Лондоні, між продажем пральних машин та матраців, в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. А директором також була кіпріотка... Георгіна Папапетроу. І вона ж була номінальним акціонером тієї фірми.

Але ціна такого комплексу в 2013 році склала... 13 мільйонів 250 тисяч доларів.

Чи було взагалі це обладнання поставлене компанії "Чорноморнафтогаз", яка сума була переказана Георгіні Папапетроу, встановити неможливо, оскільки документація залишилася в окупованому Криму. Тому є підстави вважати, що в травні 2015 року зараз ту саме установку менеджери Мартиненка та Єремеєва намагалився вдруге продати УкрГазВидобування.

Коли у "УкрГазВидобування" помінилися керівники, новим головою правління Прохоренком було оголошено тендер на колтюбінгові комплекси, куди заявилися не посередники, а компанії-виробники. У підсумку, аналогічний "колтюбінг" було придбано за 3,9 мільйони доларів, тобто в півтора рази дешевше, ніж менеджерами Мартиненка-Єремеєва у травні 2015 року. І в три з половиною рази дешевше (!), ніж купував "Чорноморнафтогаз" у часи Бойка. Тут також варто додати, що тоді, у 2012-му попри "злочинну владу" компанією керував ставленик Мартиненка Валерій Ясюк.

І от тепер ця історія з колтюбінгом стала причиною тижневої облоги компанії "УкрГазВидобування", зрежисованого депутатами від Народного фронту. Найбільш активним захисником кіпріотки Георгіни Папапетроу та її неназваних господарів виявився депутат з оточення Мартиненка Максим Поляков.

Поляков став депутатом за квотою Мартиненка, а після Революції гідності нетривалий час очолював Нацкомісію ринку фінансових послуг. Заради того, щоб Поляков очолив це відомство, а інші претенденти самоусунулися від боротьби, Мартиненко обійшов не один високий кабінет.

Будучи депутатом, Поляков надіслав десятки звернень з вимогами звільнити Прохоренка з посади та перевірити законність усунення прокладки Moston Properties Limited.

Інший учасник атаки на "УкрГазВидобування" – соратник Авакова, ще один депутат від "Народного фронту" Євген Дейдей, який особисто, в оточенні людей у камуфляжній формі, зображав протест на прохідній "УкрГазВидобування".

Коли ж учасників пікетування після триденного "фестивалю" під входом до "УкрГазВидобування" запросили на зустріч до керівника компанії Олега Прохоренка, вони не змогли не лише сформулювати свої вимоги, але навіть правильно озвучити назву обладнання, яке в їх вустах перетворилося на "котлюбительноє".

Найцинічніше, все це відбувалося після того, як Яценюк оголосив про нові принципи у владі, про усунення "смотрящих" та про гасло "один за всіх та всі за одного". Але правда полягає в тому, що в зв'язку з втратою довіри, Яценюк змушений шукати додаткові аргументи для депутатів заради збереження на посаді. І компанія "УкрГазВидобування" може стати призом, який віддадуть у кадровий дерибан нової коаліції.

Нагадаємо, що раніше губернатор Одеської області Михеїл Саакашвілі розкритикував кадровий процес, ініційований нардепами «Депутатського контролю» та керівництвом ДФС України, при призначенні «своїх людей» на керівні посади Одеської митниці.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Іспанію затопило! Повінь зносить будинки, загинули понад 70 людей, десятки зниклих (відео)
"Краще таке на Курщині, ніж на Сумщині": росіяни знищили до щебня своє ж село (відео)
Росіяни знищили будинок Артема Пивоварова: співак розридався під час концерту (відео)
Крокодил у Малайзії з'їв рибалку: на відео дістають його рештки з живота звіра
Російські окупанти скинули за раз 3 КАБи на багатоповерхівку в Купʼянську: відео вибухів
ГУР вдарило по російській базі безпілотників у Сирії (відео)
З’явилось відео з тунелю, де терористи ХАМАС розстріляли 6 ізраїльських заручників
У Чорнобильській зоні масштабна пожежа, вогонь швидко розповсюджується (відео)
Все видео

Лента новостей

Може статися страшне: Масі Найєм назвав умову, за якої Україні доведеться капітулювати
🕑 11 годин 12 хвилин тому
Ігнат підтвердив, що воїнів з ППО переводять у піхоту
🕑 11 годин 26 хвилин тому
Київський Військовий Госпіталь потребує великого обсягу донорської крові
🕑 12 годин 8 хвилин тому
"Янукович з наїздами гопніка відпочиває": у Києві намагаються віджати "Ікспарк" ціною понад 300 млн грн
🕑 12 годин 33 хвилини тому
Закликала вбивати та катувати полонених: викрито рашистку, яка шпигувала за оборонцями Слов’янська
🕑 13 годин 28 хвилин тому
Німеччина закриває всі генконсульства Ірану на своїй території через страту їх громадянина
🕑 4 дні тому
1000 гривень: шахраї створюють фейкові акаунти Мінсоцполітики для крадіжки даних карток
🕑 4 дні тому
"Нас розстріляють, а потім з’їдять!": жінки і діти з Курщини відмовляються від евакуації до України
🕑 4 дні тому
У Польщі під час затримання поліцією помер українець
🕑 4 дні тому
Скільки в Україні буде людей за 10 років: демограф назвав цифру
🕑 5 днів тому
"Повертайте телебачення!": у Єврокомісії розкритикували телемарафон "Єдині новини"
🕑 5 днів тому
"Хто краде, хто судить?": "слуга" Трубіцин, який доводить до банкрутства X-park, досі ховається в Ізраїлі
🕑 5 днів тому
В Аргентині обвалився 10-поверховий готель, під завалами перебувають люди (фото)
🕑 29-10-2024 в 18:14
"Алкоголь тут вбиває аж 71% населення": в одному з регіонів рф заборонили продаж оковитої
🕑 29-10-2024 в 17:36
Війну в Україні можуть "заморозити" і військові чекають цього, - New York Times
🕑 29-10-2024 в 15:58
Все новости