Історія свята, традиції
Традиційне свято Івана Купала щорічно відзначається 24 червня.
Наші предки, слов'яни, були язичниками і до приходу православ'я поклонялися безлічі богів.
Свято одного з них, бога родючості Купала, досі відзначають у ніч із 23 на 24 червня.
Історія свята Івана Купала
За переказами, Купала був дуже милим і красивим молодим чоловіком, і носив на голові квітковий вінок, який дістався йому від коханої. Розлучений у дитинстві зі своєю сестрою Костромою, він закохався в неї і одружився, будучи вже юнаком, але при цьому навіть не здогадуючись, що вони - близькі родичі. Вони ж один одного зовсім не пам'ятали!
Але вранці після весілля батьки Костроми впізнали свого сина, Купала, у нареченому дочки. Молодята зрозуміли, який гріх вони вчинили, хоч і через незнання. Від розпачу вони стрибнули з урвища в річку. Купала втопився, а Кострома перетворилася на мавку. Ось така трагічна історія кохання.
Традиції на свято Івана Купала
- У ніч на Купала хлопці стрибають через багаття, хваляючись своєю спритністю та сміливістю. Закохані дівчата пускають на воду вінки з квітів та трав, гадаючи про свого майбутнього нареченого. У багатьох селах і донині молодь традиційно влаштовує такі свята на березі водойм.
- При цьому часто веселі компанії смажать шашлики, печуть картоплю.
- А ті, хто любить риболовлю, виходять на нічний лов.
- Купатися у водоймах у ніч на Івана Купала не можна: за переказами, цієї ночі з річок та озер вилазять русалки, лісовики тощо.
- Та, хто знайде цієї ночі квітку папороті, буде щасливою і везучою все життя.