Професійне свято
В цьому році святкували 16 червня
Історія свята, найцікавіші факти
Свято для всіх медичних працівників відзначають щороку третьої неділі червня, починаючи з 1980 року.
Найголовніший капітал у будь-якої людини – це її здоров'я. Якщо з цим немає проблем, то людина має нескінченну кількість перспектив і великий потенціал, має необмежені можливості. Зберегти здоров'я населення, а також вилікувати пацієнтів від недуг – це робота медиків.
Цікаві факти про медицину та лікарів
- Символом медицини є палиця давньогрецького бога лікування Асклепія, навколо якого обвинулася змія.
- Найвідомішим медиком, а також батьком медичної науки вважається Гіппократ. Насправді він не писав клятву, яку дають медики на початку свого професійного шляху. Гіппократ у своїх працях просто давав настанови та рекомендації лікарям, такі як, наприклад, не схиляти пацієнток до абортів, не розкривати лікарську таємницю про пацієнтів, підходити до питання гонорарів, виходячи із можливості пацієнтів. Іноді він закликав лікувати людей безплатно.
- Гіпократ вірив, що причиною більшості хвороб є зайва вага і пропонував хворим лікуватися голодуванням. Також він вважав алое універсальними ліками від багатьох недуг.
- Справжнім лікарям клятви не потрібні. У них є свої орієнтири – щире бажання допомогти пацієнту, медична етика та висока мораль. Без цих якостей лікар не може проводити успішне лікування.
- Серце виробляє власні електричні імпульси. Завдяки цьому воно ще деякий час може продовжувати битися при відокремленні від тіла.
- Авіценна у віці 17 років вже настільки прославився, що його запросили на лікування еміра Бухари. Після успішного одужання емір запропонував Авіценні як подяку просити будь-яку нагороду. Знаменитий лікар попросив лише дати йому доступ до бібліотеки при дворі.
- У це важко повірити, але раніше вважалося, що немовлята не мають болю, тому робили хірургічне втручання без наркозу!
- А ось у Стародавній Греції під час операцій та при пологах пацієнтів знеболювали... за допомогою скатів. Відомо, що електричний розряд цих риб здатний викликати заціпеніння та оніміння.
- Ще багато років до нашої ери римський вчений Гай Секунд дійшов висновку, що «Немає мистецтва корисніше за медицину».