Історія свята, а також цікаві факти
В Україні офіційно день журналістики започатковано у 1994 році, і дата 6 червня обрана тому, що цього дня у 1992 році у Брюсселі Національна спілка журналістів України була прийнята до складу Міжнародної федерації журналістів.
Ця професія дуже потрібна, цікава, але й небезпечна водночас.
Журналісти працюють у гарячих точках, на шкідливих виробництвах, у районах стихійного лиха, щоб першими інформувати про новини та події. Не можна недооцінити важливу роль інформації у житті суспільства. Вона запобігає, рятує, дає змогу вчасно відреагувати, евакуювати, надати необхідну допомогу. Але слід пам'ятати, що інформація також є невидимою зброєю.
Кажуть, обізнаний, отже, озброєний. Тому журналісти мають бути насамперед чесними, непідкупними та неупередженими. Відомо, що слово має великий вплив та силу, тому професія журналіста – це своєрідна влада над поглядами та настроєм суспільства.
Це вимагає украй відповідально ставиться до своєї професії.
У Франції існує гумористична газета, передплата якої коштує 100 євро на 100 років! Справа в тому, що виходить вона лише 29 лютого, тобто раз на 4 роки. У газеті друкується кросворд, і щоб по-справжньому зацікавити читачів, відповіді на кросворд можна дізнатися лише через 4 роки, в наступному випуску.