Хто такі волонтери? Це люди, які змінюють наш світ на краще, не дивлячись ні на що.
У 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН було започатковано Міжнародний День волонтера.
В Україні волонтерський рух бере свій початок у 90-х роках. На офіційному рівні наша держава визнала День волонтерів лише 10 грудня 2003 року згідно з постановою Кабінету міністрів України. Чи випадковий цей збіг, що свято волонтерського руху святкується напередодні Дня Збройних Сил України 6 грудня?
День волонтера покликаний дати можливість добровольцям з усього світу:
- Поділиться своїм досвідом та цінностями
- Розповісти про свою роботу та необхідність волонтерського руху.
- Інформування суспільства про працю волонтерів дає можливість поповнити лави добровольців, і таким чином допомогти ще більшій кількості людей.
Хто такі волонтери?
Волонтери – це чарівники, які щодня роблять диво, маленьке чи велике, але для тих, кому вони допомагають, це чари, допомога, яка приходить від самого серця, надія, коли вже нічого не чекаєш. А у багатьох випадках – це остання соломинка, за яку можна вхопиться, щоб врятуватися.
У волонтерів є свої сім'ї, робота, навчання, особисте життя. Але вони знаходять сили, кошти та час для добрих справ, не тому що – треба, не за винагороду. Доброю волею, від душі і завжди з усмішкою в серці.
Волонтери допомагають дітям та дорослим, піклуються про здоров'я людей та тварин, їх комфорт та безпеку. Часто волонтери навіть ризикують здоров'ям і власним життям заради порятунку інших.
Волонтерство буває зовсім різним: патріотичне, медичне, донорське, інклюзивне, екологічне, військове тощо.
У зв'язку із ситуацією в Україні особливо варто відзначити волонтерів, які допомагають нашій армії. Вони зігрівають, годують, лікують, забезпечують наших військових.
Волонтери мають свої підрозділи: постачання, медичний підрозділ, авторемонтні майстерні, фінансовий підрозділ, транспорт, а також добровольці, які допомагають нашій армії, перебуваючи в тилу.