Що обов'язково треба пам'ятати: під час голодомору 1932-33 років загинуло від 4 до 10 мільйонів українців. Історики досі сперечаються про цифри заморених голодом.
День пам'яті жертв голодомору відзначається з 1998 року щороку четверту суботу листопада.
28 листопада 2006 року Верховна Рада ухвалила Закон про Голодомор 1932-1933 років. Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.
Президент України Петро Порошенко сказав, що історична відповідальність за Голодомор лежить на Російській Федерації.
Практично у кожній українській родині є родичі, які постраждали під час Голодомору.
Режим Сталіна відбирав усі харчі у сільських жителів, змушуючи їх йти до колгоспів. Люди чинили опір і влаштовували по всій Україні повстання. Вони не хотіли віддавати те, що виростили та заробили, те, на що розраховували прогодувати свої сім'ї. Люди просто не хотіли віддавати своє.
Геноцид 1932-33 років був помстою Радянської влади за бажання українців зберегти свободу. Голодомор став черговим жорстоким методом Сталінської влади, щоб зламати національний дух.
Всеукраїнська акція "Запали свічку"
Щороку цього дня о 16:00 проводиться хвилина мовчання на пам’ять загиблих під час Голодомору у 1932-1933 роках. До цієї акції приєднуються не лише українці, а й люди у багатьох країнах світу.
Страшні факти про Голодомор:
- Восени 1932 року влада забрала у селян буквально всі продукти, включаючи врожаї та всі запаси на зиму
- Немає достовірних динних про точну кількість загиблих з голоду в той страшний період. Наводяться різні дані – від 4 млн до 10 млн.
- Від голоду також масово гинули жителі Поволжя та Кубані (де мешкало багато етнічних українців), Білорусії, Південного Уралу, Західного Сибіру та Казахстану.
- Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями та 1,1% - поляками. Серед жертв було також багато білорусів, болгар та угорців.
- Дуже страшні речі розповідають ті, хто пережив Голодомор – це випадки канібалізму: коли доведені до відчаю селяни їли тіла своїх чи сусідських померлих дітей.