Юрій Зозуля розповідає, що Національний спротив — це підготовка населення до опору та виживання в окупації. Усі помилки влади жителі столиці і передмістя відчули ще під час оборони Києва в 2022 році.
"Тоді ми організували спротив на власний розсуд, що може стати корисним прикладом для організації національного спротиву в країні", - каже Зозуля.
Як бачимо, восени 2024 російські окупанти захопили нові міста на сході України, і продовжують просуватися далі.
"Чи працює в тих містах нацспротив? Як чинить супротив населення? Чому першими втікають заброньовані чиновники, прокурори, судді та правоохоронці, замість того, щоб допомогти ЗСУ? Чому не виконується закон України від 2021 року "Про основи національного спротиву"?", - запитує Зозуля.
Він є засновником та інвестором київського спортивного парку X-park, який ще з 2003 року розбудовувався біля стратегічної магістралі та Північного мосту. З початком повномасштабного вторгнення команда “X-park”, як і всі українці, усвідомила, що держава не підготувала громадянське суспільство до спротиву. Ця злочинна бездіяльність призвела до сотень тисяч загиблих цивільних, як, наприклад, у Маріуполі, Бучі, Бородянці та інших містах, а також до швидких втрат територій.
"Але я, як засновник “X-park” і офіцер запасу, разом з керівництвом підприємства самоорганізували нацспротив наших працівників та громади, та відчули на власному досвіді всі проблеми держави і помилки влади щодо підготовки до опору ворогу. Влада не попередила про вторгнення, а навпаки, заспокоювала. Відомі "шашлики" і «не нагнітайте» слід розглядати як злочинну безвідповідальність. Перші вибухи в Києві стали шоком, і ще кілька днів ніхто не знав, що робити далі. Почалася евакуація, і замість того, щоб готуватися до відсічі, люди почали вивозити своїх дітей, жінок та родини", - резюмує Зозуля.
Мілітарі маркетинг
Мілітаризація суспільства повинна бути привабливою та яскравою, щоб молодь прагнула стати сучасними героями, подібними до спецназівця "Рембо" зі Сталоне, "Командо" зі Шварцнегером чи "ТопГан" з Томом Крузом. У США призивні пункти відкривали прямо під час сеансів у кінотеатрах, а після фільмів стояли черги.
Плануємо:
- Популізацію українських героїв, проведення рекламних кампаній, які спонукають молодь до вступу в армію.
- Розроблена приваблива символіка, створена сучасна сіро-чорна мілітарна форма з стильними шевронами, яку модно носити і яка відрізняється від форм ЗСУ та НГУ
- Розроблено дизайн символіки на зброю, дрони, транспорт та інше, все має виглядати стильно, круто і сучасно.
- Виготовлений якісний мерчандайз: від стильних футболок, які хочеться носити щодня, до багатофункціонального зимового спорядження.
Створення загальнодоступного дронполігону
Ми відкрили окремий загальнодоступний дронполігон, де періодично виставляється сучасна зброя для ознайомлення, для селфі та фото для реклами мілітарі-стилю. Вітаємо публікації у соцмережах (Instagram, Facebook) для популяризації мілітарі та національного спротиву серед молоді. Проводимо з підрозділами заходи .
Синхронізація мережі центрів нацспротиву
Ми активно ведемо комунікацію з сусідніми центрами нацспротиву "Центр підготовки населення до національного спротиву та утвердження української ідентичності Деснянського району міста Києва" та ДФТГ 31 Деснянського району. Наприклад, обмінюємося матеріальною базою та інфраструктурою. Маємо класи дрон-симуляторів і інтерактивні тренажери, а для вогневої підготовки використовуємо тир сусідніх центрів. Також проводимо обмін інструкторами.
Що ми розвиваємо
Підготовка до насильницького та ненасильницького супротиву
Ми впроваджуємо програми навчання, сертифікацію інструкторів та громадян, а також парамілітарні професії та види спорту. Хлопці, які пройшли допризовну підготовку, значно ефективніше справляються з КМБ в порівнянні з тими, хто не навчався. Наша програма включає:
- Обов'язкову базову загальновійськову підготовку.
- Періодичну підтримуючу підготовку.
- Навички рятувальника ДСНС: пошук під завалами, протипожежна безпека.
Формати навчання
- Теоретична частина: навчання в опалювальних павільйонах з відео панелями та фліпчартами.
- Практична частина: дронполігон "Муромець", виїзні полігони.
Муромець Нацспротив навчає працівників, спортсменів, а також учнів сусідніх освітніх закладів за запитом, залежно від фінансових можливостей. Вважаємо, що влада повинна підтримати нашу ініціативу фінансово та організаційно, щоб масштабувати центр для більшого охоплення населення.
Основні напрямки підготовки
- Заброньовані працівники: підготовка чиновників, держслужбовців, правоохоронців, приватних охоронців, які будуть готові до дій у разі підступу ворога до столиці.
- Працівники критичної інфраструктури: навчання для всіх, хто працює в державних установах.
- Молодь (18-24 роки): допризовна підготовка.
- Жінки в парамілітарних спеціальностях.
- Освітні заклади: співпраця з навчальними установами.
- Усі бажаючі: відкриті курси для всіх охочих.
Система вишколу
Розробляємо систему вишколу, яка включає:
- Базові 1-, 2- та 3-денні курси.
- 10-денні курси за зразком Ізраїлю.
- Місячні курси за принципом Швейцарії.
- Підтримуючі заняття: раз на рік, дві неділі
Особиста думка
Юрій Зозуля переконаний, що держава не здатна створити повноцінний проект НАЦСПРОТИВУ. За три роки, навіть з досить непоганим законом "Про особливості національного спротиву", системні рішення не були реалізовані.
"Спостерігаємо саботаж та бюрократію на місцях, відсутність фінансування, розформування ДФТГ призвело до втрати сотень добровільних формувань і зневіри у мільйонів мотивованих громадян. Важливо, щоб українці, які залишилися в країні, об'єдналися. Я впевнений, що лише приватні підприємницькі центри підготовки та волонтерські організації можуть швидше і ефективніше створити мережу центрів Нацспротиву. Це буде значно дешевше для держави, а будь-які корупційні дії держслужбовців повинні каратися, як карають мародерів під час війни", - пояснює він ситуацію.
Заклик до дії
"Пропонуємо всім, кому не байдужа доля України, об'єднати ресурси, взяти на себе ініціативу та створити центри НАЦСПРОТИВУ. Спільно зусиллями будемо потужно звертатися листами з вимогами до державних органів для створення нових центрів, а також розширення центру "Муромець Нацспротив". Зробимо НАЦСПРОТИВ стилем життя кожного українця!", - пояснив свою позицію Зозуля.
Вимоги
Центр підготовки "Муромець Нацспротив" був створений без жодної копійки державних коштів і наразі навчає обмежену кількість цивільних осіб.
Що необхідно - пояснює Юрій:
- Потенціал для розширення: ми маємо можливість значно збільшити кількість курсантів у навчальних групах.
- Необхідність матеріального дооснащення: потрібні симулятори, дрони, зброя, боєкомплекти та інше обладнання.
- Розширення функцій та напрямків навчання: плануємо впровадження нових напрямків, таких як агентурна підготовка та інформаційно-психологічні операції (ІПСО). Для цього необхідне додаткове державне або позабюджетне фінансування.
"Вважаю, що всі озвучені проблеми є спільними для всіх центрів (вуликів) підготовки до нацспротиву і повинні бути вирішені владою без бюрократичних перепон і затягувань. Сподіваюся, що в майбутньому це буде мережа центрів нацспротиву по всій Україні, де ми зможемо проводити виїзні сесії для тренувань та обміну досвідом", - зазначив Зозуля.
Автор Юрій Зозуля, бізнесмен, меценат, громадський діяч, президент федерації вейку, офіцер запасу.
Читайте також: Симулятори зброї в ЗСУ. Нова епоха відновлення після руйнації армії владою та політиками (відео)