Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/www/www.facenews.ua/web/amp/includes/item.php on line 90

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/www/www.facenews.ua/web/amp/includes/item.php on line 94
Чи варто спортсменам пити алкоголь: що кажуть вчені | FaceNews.ua: новости Украины

Чи варто спортсменам пити алкоголь: що кажуть вчені

05.07.2019 в 16:21 | LIVE. LOVE, джерело: «golive.love»

Спорт і алкоголь. На перший погляд здається, що ці два слова не можуть навіть знаходитися поруч в одному реченні. Та чи знали ви, що часом тренери рекомендують за кілька днів до старту бахнути винця? А деякі спортсмени вживають пиво, щоб прискорити здачу допінг-тесту! Це надзвичайно цікава тема для дослідження, тож я не могла пройти повз неї. Щоб раз і назавжди відповісти на питання, пити чи не пити алкоголь спортсмену, звернемося до наукових досліджень!

Як алкоголь впливає на спортсменів

У спортсменів є багато нагод випити. Бажання зняти хвилювання перед змаганнями, відсвяткувати перемогу чи розслабитися після важкого фінішу — вагомі причини, щоб пригубити келих вина.

Залежно від статі та фізичних даних алкоголь впливає на організм по-різному. Але з позиції спорту така звичка у будь-якому випадку не обіцяє нічого доброго.

Алкоголь до фізичних навантажень

Алкоголь, вжитий перед фізичними навантаженнями, призводить до порушення рухових навичок, зниження координації рухів, уповільнення реакцій. Як наслідок, спортсмена можуть спіткати спортивні невдачі або навіть травми. Тому Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) забороняє вживати алкоголь перед повітряними видами спорту, стрільбою з лука, катанням на моторних човнах та на автомобільних змаганнях.

До того ж навіть невелика доза алкоголю, випитого перед фізичними навантаженнями, призводить до зниження витривалості та енергії. Тож ваші спортивні результати можуть вас сильно розчарувати.

Алкоголь після фізичних навантажень

Алкоголь сповільнює відновлення організму після фізичного навантаження. Наприклад, прямо чи опосередковано провокує безсоння. А також негативно впливає на синтез протеїну, внаслідок чого погано відновлюються м’язи.

До того ж алкоголь є сечогінним засобом, що сприяє зневодненню організму. Такий єфект неминучий, навіть якщо ви п’єте напої з вмістом спирту не вище 4%.

У перспективі надмірне вживання алкоголю знижує здатність кишківника засвоювати поживні речовини. Дефіцит поживних речовин може активувати багато інших проблем, які матимуть серйозні наслідки для здоров’я і продуктивності.

Варто зазначити, що є і альтернативні погляди на це питання. Якщо ви виступаєте за помірне вживання пива, то за $66 можете зареєструватися на пробіг The beer run: 5 кілометрів, 5 броварень з дегустацією пива та медаль!

Чи існує безпечна доза алкоголю?

Ні, але є так звані стандартні дози. Цікаво, що у різних країнах вони різні (до речі, в Україні офіційно така доза не фігурує). Зокрема, про те, скільки алкоголю можна вживати відносно безпечно, нещодавно у інтерв’ю «Радіо Свобода» розповіла фахівець із неінфекційних захворювань Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Анастасія Думчева.

У перерахунку на алкоголь це 25 мл горілки (40-градусного напою), або 100 мл вина, або невеличкий келих пива — 330 мл. Є рекомендація, що жінкам не варто за один раз споживати більше ніж дві стандартні дози, а чоловікам більш ніж три стандартні дози. Іншими словами, не більше ніж один келих на годину, не більше ніж два келихи за весь вечір, і є також обмеження по частоті в тиждень .

Зрозуміло, що не варто пити 7 днів на тиждень. Вчені Британського фонду сердечних хвороб дійшли висновку, що на тиждень можна випивати 2,5 літра пива (міцністю 4%) або 875 мілілітрів вина (міцністю 13%).

Вплив алкоголю на здоров’я людини

Варто ще раз нагадати, що безпечної дози алкоголю не існує. Такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши дані 28 мільйонів людей (від 15 до 95 років) із 195 країн світу в межах програми Global Burden of Disease Study.

Дослідження тривало 26 років, і висновки невтішні: алкоголь є головною причиною смертності та інвалідності серед людей у віці 15–49 років та однією з семи основних причин для всіх вікових груп. Такі дані були опубліковані у медичному журналі The Lancet. Серед захворювань, які провокує вживання алкоголю:

За інформацією Всесвітньої організації здоров’я, в Україні 45% людей віком 15–19 років вживають алкоголь (53% хлопців, 37% дівчат). Це на 18% більше, ніж у світі серед тієї ж вікової групи. На одного українця припадає 8,6 літрів чистого спирту на рік. Лише 12,7% українців не вживають алкоголь взагалі: 10% чоловіків та 15% жінок.

ВОЗ підкреслює, що в світі зберігається тенденція до збільшення вживання алкоголю.

Замість епілогу

Але ж як бути зі ствердженнями на початку статті? Невже мене обманули? Мені було страшно цікаво дізнатися аргументацію спортсменів, що радять випити до чи після старту. Але одразу попереджаю, інформація нижче науково не обґрунтована.

Тож хтось вважає, що треба випити вина перед забігом, бо це зніме зайвий стрес. Інші підтримують пиво! Є думка, що пінне сприяє скорішому відновленню хрящової тканини.

Можливо, ви теж вважаєте, що від одного келиха пива/вина нічого не станеться? Це ваше право. Головне, любіть себе та своє тіло!

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

"Добийте тих, хто вижив": у рф автобус з 300-ми окупантами потрапив в криваву автотрощу (відео)
З’явилось відео з полоненими ЗСУ з Грозного, їх допитував Кадиров
"Я тобі зараз дам пістолет": Кадиров запропонував полоненому військовому застрелитись (відео)
У Вільнюсі біля житлового будинку рухнув Boeing: з'явилось відео моменту падіння літака
Американець дозволив змії з'їсти себе живцем і записав усе на камеру (відео)
У Росії вчителі шкіл вділи шоломи з фольги для захисту від опромінення супутниками НАТО (відео)
Іспанію затопило! Повінь зносить будинки, загинули понад 70 людей, десятки зниклих (відео)
"Краще таке на Курщині, ніж на Сумщині": росіяни знищили до щебня своє ж село (відео)
Все видео

Лента новостей

Росіяни зосередили на трьох напрямках близько 150 тисяч військових
🕑 позавчора
Шок після вранішнього обстрілу Києва: ISU допустив ковзанярів з рф до олімпійської кваліфікації
🕑 позавчора
Спортивні костюми для дівчинки – комфорт і мода у дитячому гардеробі
🕑 позавчора
Вдову Кузьми Скрябіна кинули на 1,5 млн грн: поліція оголосила підозру директору Moon Records
🕑 позавчора
Какое будущее ждет Google Maps API
🕑 позавчора
Україна повернула тіла ще 503 полеглих захисників
🕑 позавчора
Знайшли мертвим військового й журналіста Нікітіна, якого шукали кілька діб
🕑 позавчора
В Україні запрацювало покарання за сексуальне домагання жестами
🕑 3 дні тому
Обідні крісла: вибір комфорту та функціональності для вашого дому
🕑 3 дні тому
Купить планшет: широкий выбор и гарантия качества для вас
🕑 3 дні тому
Заява про завершення Ломаченком кар'єри виявилася фейком: що відомо
🕑 4 дні тому
"Основний злам ще попереду": Дикий пояснив, чому бійці ідуть у СЗЧ
🕑 4 дні тому
"У мене не було вибору": Сирський розповів нові подробиці про операцію у Курській області
🕑 4 дні тому
Боксер Василь Ломаченко заявив про завершення спортивної кар'єри
🕑 4 дні тому
"Війна в Україні - тільки початок": Європу попередили, що їй вже час замислитися
🕑 15-12-2024 в 14:00
Все новости