Володимир Парасюк: Росія довго не терпітиме Донбас у такій формі, як під час блокади

10.04.2017 в 09:00 | Софико Векуа, джерело: «Facenews»

«РФ має свої проблеми в економіці, її внутрішні ринки також досить монополізовані»

Блокада товарообігу з тимчасово непідконтрольними територіями на сході віддаляє Донбас від Росії. У цьому певен учасник акції та народний депутат Володимир Парасюк. «Російський ринок перенасичений продукцією, яку може виробляти Донбас», – пояснює він.

Сам нардеп є активним учасником блокади – акції, котра не лише декілька місяців тому заблокувала товарообіг з тимчасово непідконтрольними територіями на сході та передувала відповідному рішенню РНБО, але і, вірогідно, матиме продовження. «Будуть блокпости, які контролюватимуть перетин вантажів з Росії. Ми зараз готуємось до цього», – пояснює Парасюк.

Говорячи про товарообіг з РФ, політик зауважує: «У нас повністю відкритий ринок для російських товарів. У Росії хоч якийсь товар спалюють показово, а у нас є певні обмеження, але на три копійки».

Про причини подібного стану речей нардеп говорить коротко: «Тому що Порошенко на тому заробляє гроші».

Детальніше про ситуацію блокаді та другий етап акції, а також про те, чим для українців обернулося «життя по-новому», обране в 2014-му році, в інтерв’ю FaceNews розповів Володимир Парасюк.

Також ми розпитали нардепа про те, хто його прослуховує, та те, чи готуються у парламенті знімати з політика депутатську недоторканність.

Мені здається, можна сміливо сказати, що сьогодні Володимир Парасюк – це ціла індустрія. Купа відео у YouTube, близько 170 тисяч підписників у Facebook та навіть футболки з Вашим прізвищем. Більше того, ті чи інші Ваші вчинки коментують топ-політики. Чи не виникає відчуття, що Вас використовують у якійсь своїй грі як прості люди, так і політики?

По-перше, мене дуже важко використати, тому що я добре передбачаю ті чи інші події та добре розумію, для чого люди висловлюються про ті чи інші речі. По-друге, мене дуже важко використати, тому що я нікому нічого не винен, і грошей ні в кого я не брав. А стосовно того, що хтось робить собі якісь політичні бали на тому, щоби мене критикувати чи мені протистояти, то я не можу на це вплинути.

Судячи з, як мінімум, Ваших соціальних мереж, складається враження, що Вам набагато комфортніше у військовій формі десь на сході, ніж у Верховній Раді. Чи не думали скласти мандат?

Думав, але це безвідповідально. Це є проявом слабкості та є відповіддю на питання, чи я чогось боюсь. Складу – покажу, що боюсь відповідальності, сьогодення. Тому й не складаю, бо не боюсь цього.

Щодо останнього гучного інциденту на сході. Одні говорять, що Ви застосовували силу проти поліцейських. Ви говорите, що поліцейські поводили себе незаконно. Слово проти слова, і кожен сам обирає, кому вірити. Однак примітно, що поки ситуація не мала продовження, крім політичного. За Вашою інформацією, чи буде справа рухатись далі, зокрема, чи готове подання на зняття з Вас недоторканності та яка його подальша доля?

Воно готове та лежить у шухляді Луценка. Вони шукають голоси, щоб зняти недоторканість. В принципі у них є голоси, але разом з «Опозиційним блоком», а їм не дуже хочеться знімати депутатську недоторканість та притягувати до відповідальності разом з колишніми регіоналами, проти яких повстав Майдан. Тому вони і шукають по одному голосу, щоб зібрати необхідних 226 депутатів.

Після інциденту з поліцейськими Ви почали говорити, що за Вами стежать, прослуховують. По-перше, чи продовжується це зараз? По-друге, хто за цим стоїть?

СБУ. Судячи з останніх подій, напевно, й МВС. Те, що прослуховують телефон, це факт. Те, що слідкують за мною, теж факт. Я неодноразово помічав машини спостереження, у яких невідомі люди сидять по вісім годин, не виходячи з автомобіля.

Якою є мета цього спостереження, на Вашу думку?

Дискредитація, хочуть знайти щось таке, про що вони не знають. Вони не можуть повірити, що нічого немає. Вони шукають, збирають якусь інформацію, записують розмови, потім, напевно, з них щось робитимуть, монтуватимуть. Але нічого такого немає. Я проста людина, можу все пояснити. Головне, щоб були відповіді на питання, які тобі ставлять. Це основне, а все решта – дурниці.

У такому випадку є у Вас відповідь і на наступне запитання. Я чула, що Ви вчитесь не лише у Львові, де вивчаєте економіку, але і у Дніпрі, де освоюєте правознавство. Чи можна це розцінювати як підготовку до роботи у виконавчій гілці влади чи, наприклад, в системі прокуратури?

Прокуратура – це вже дійсно поглиблене вивчення юриспруденції. Стосовно органів, наприклад, як Міністерство внутрішніх справ, то я вважаю, тут вистачає більш загальних знань з правознавства, що я і вивчаю в Дніпрі.

Навіщо Вам ця освіта? Аби потім застосовувати знання у виконавчій гілці влади?

Я вважаю, що у всіх органах виконавчої служби, які є в Україні, центральні особи, тобто, голови міністерств, міністри мають бути ефективними менеджерами, які вміють організувати процес роботи. Тому і вчусь. А загальні основи правознавства в Україні потрібно знати.

То Ви плануєте працювати у виконавчій гілці влади чи ні?

Не знаю, як буде. Я не бачу себе у Верховній Раді. Я активніша людина, люблю брати об'єм роботи і виконувати її, втілювати якісь свої ідеї.

Тоді давайте перейдемо до ідеї, котра наробила багато галасу. Мова про блокаду. Нещодавно екс-доброволець «Азову», а нині народний депутат Олег Петренко написав: «Представники азовського руху були на блокаді. Тихенько, без піару приїхали та перекрили одну з тоді ще вільних гілок залізниці. Але в цей же день «намалювався» зі своїми істериками Семен і почав розповідати хлопцям, хто тут головний по блокаді і з ким треба все погоджувати. Тієї ж ночі він поставив редут зі своїми блокувальниками на 4 км глибше на українську територію. Так нас, по суті, вичавили з блокади». Зі сторони ця історія виглядає, м’яко кажучи, дивно. Що знаєте про цю ситуацію?

У розмові з батальйоном «Азов» була мова про те, що вони беруть під контроль одну залізничну гілку. Їм пояснили, що такого ніхто не робитиме, бо ніхто не може приватизувати редут чи блокаду.

Вони хотіли заблокувати одну конкретну гілку?

Так. Ми їм пояснили, що так не буде, а якщо робимо, то втілюємо спільну акцію зі штабом блокади. Тобто, вони входять у штаб, на редут приїжджають різні бійці з різних батальйонів, а керівництво міняється кожен тиждень. Вони на це сказали: «Ні, ми не йдемо» і поставили свій редут. А взагалі-то першим був редут блокади.

Вони говорять, що там не було редуту.

Усе там було, а вони вже прийшли і стали далі. Я не знаю, у кого і які цілі, але я пояснив, що робити протистояння в процесі – це дуже неправильно і неорганізовано. На цьому ми в принципі це непорозуміння закінчили.

Незважаючи на те, що після рішення РНБО про зупинку товарообігу з тимчасово непідконтрольними територіями про блокаду менше говорять, акція триває. Що там відбувається сьогодні?

Менше людей, тому що штаб зменшив ротацію, там не потрібно бути стільком людям. Але всі стоять, контролюють, велика кількість палаток, редути розростаються.

Екс-заступник міністра енергетики Грузії Арчіл Мамателашвілі , що ми свідомо дали таким людям, як Петро Порошенко використати Революцію гідності. Які у такому разі досягнення Евромайдану? Чому я запитую про досягнення? Тому що революція, яка забрала життя людей, мусить мати, чим пишатися.

Ми побороли набагато складнішого носія кучмівської системи – Януковича. Люди вийшли за що? За гідність. А хто був головним подразником, який зазіхав на їхню гідність? Система Кучми, провідником якої був Янукович та його команда.

Ви ж говорите, що і Порошенко є провідником цієї системи. Що ми в такому разі поміняли?

Ставлення до людей, до влади, до тих чи інших процесів.

Основне – ніхто у цій країні – ні один олігарх, ні один політолог – не знає, що буде. Ніхто не може спрогнозувати настрої народу. Все життя цим фактором маніпулювали через органи законодавчої та виконавчої влади і більш-менш коригували процес виборів. Зараз ніхто не знає, що буде. Усі бояться, усім страшно.
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

"Добийте тих, хто вижив": у рф автобус з 300-ми окупантами потрапив в криваву автотрощу (відео)
З’явилось відео з полоненими ЗСУ з Грозного, їх допитував Кадиров
"Я тобі зараз дам пістолет": Кадиров запропонував полоненому військовому застрелитись (відео)
У Вільнюсі біля житлового будинку рухнув Boeing: з'явилось відео моменту падіння літака
Американець дозволив змії з'їсти себе живцем і записав усе на камеру (відео)
У Росії вчителі шкіл вділи шоломи з фольги для захисту від опромінення супутниками НАТО (відео)
Іспанію затопило! Повінь зносить будинки, загинули понад 70 людей, десятки зниклих (відео)
"Краще таке на Курщині, ніж на Сумщині": росіяни знищили до щебня своє ж село (відео)
Все видео

Лента новостей

Удар "Орєшніком": військовий експерт пояснив, коли загроза буде реальною
🕑 1 годину 22 хвилини тому
Підтягують ресурси: DeepState про ситуацію біля Великої Новосілки
🕑 23 години 40 хвилин тому
У Третій штурмовій зробили різку заяву про демобілізацію
🕑 вчора
Вибір фрезерного ЧПУ верстата: на що звернути увагу?
🕑 вчора
Святвечір, ракета в будинок: у Кривому Розі вже 15 постраждалих, 4 - у важкому стані (фото)
🕑 позавчора
Санчата Санта-Клауса помітили у небі над Україною
🕑 позавчора
Самогубство підлітка, вивезеного окупантами до рф: що каже Офіс генпрокурора (фото)
🕑 позавчора
У Запоріжжі колишня дружина військового замовила вбивство його та родичів: подробиці та відео
🕑 позавчора
Путін набрехав: з'явилися перші результати вивчення уламків "Орєшніка"
🕑 3 дні тому
Росіяни зосередили на трьох напрямках близько 150 тисяч військових
🕑 20-12-2024 в 15:00
Шок після вранішнього обстрілу Києва: ISU допустив ковзанярів з рф до олімпійської кваліфікації
🕑 20-12-2024 в 14:38
Спортивні костюми для дівчинки – комфорт і мода у дитячому гардеробі
🕑 20-12-2024 в 14:18
Вдову Кузьми Скрябіна кинули на 1,5 млн грн: поліція оголосила підозру директору Moon Records
🕑 20-12-2024 в 13:44
Какое будущее ждет Google Maps API
🕑 20-12-2024 в 13:33
Україна повернула тіла ще 503 полеглих захисників
🕑 20-12-2024 в 13:24
Все новости